Сьогодні виповнюється 55 років з початку космічної ери людства (фото, відео)
Рівно 55 років тому, 4 жовтня 1957 р., Радянський Союз запустив перший штучний супутник Землі, "Супутник-1", - ця подія поклала початок космічної ери. Невеликий апарат масою всього 83,5 кг і діаметром 58 см зробив 1440 обертів навколо нашої планети, проіснувавши на навколоземній орбіті більше 90 діб.
Пізніше, у вересні 1967 р. XVIII Міжнародний конгрес з астронавтики затвердив цю дату - 4 жовтня - як день початку космічної ери, нагадує "Перший канал".
Читайте також: Україна виділить на п'ятирічну космічну програму 1 млрд грн
Спочатку Радянський Союз готувався запустити складну космічну лабораторію. Однак, дізнавшись про плани американців вивести свій апарат на орбіту в 1958 р., конструктор Сергій Корольов запропонував для початку обмежитися найпростішим радіопередавачем, але забезпечити собі першість. Пропозицію прийняли, і "Супутник-1" відправився з майбутнього Байконура до космосу.
У США політ радянського апарату справив настільки приголомшливий ефект, що в англійському з'явився вираз "момент супутника" (sputnik moment). Він позначає ситуацію, в якій хтось усвідомив своє лякаюче відставання і змушений подвоїти зусилля, щоб нагнати конкурента. Саме слово sputnik також оселилося в зарубіжних словниках, повідомляє "НТВ".
Потім був політ людини в космос, висадка на Місяць, вихід у відкритий космос, але перший крок у Всесвіт все ж зробили якраз 4 жовтня, відзначає "ТВ Центр".
Читайте також: Помер Ніл Армстронг, перша людина на Місяці (фото, відео)
Надалі всі вітчизняні та міжнародні космічні програми проводилися за участю та допомогою військових частин управління космічними апаратами. Пілотовані польоти, дослідження Місяця, Марса, Венери, сложнейшие експерименти у відкритому космосі, запуск безпілотного корабля багаторазового орбітального комплексу "Буран", управління пілотованої станцією "Мир", створення Міжнародної космічної станції - ось далеко не повний перелік досягнень вітчизняної космонавтики.
Нагадаємо, 1 жовтня ц.р. Кабінет міністрів України схвалив проект закону "Про затвердження Загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми на 2013-2017 рр.". Загальний обсяг фінансування програми, схваленої урядом ще в лютому 2012 р., передбачено в сумі 2,58 млрд грн.