Заступник голови Верховної Ради України Микола Томенко прогнозує, що 30 листопада, в день початку пленарних засідань парламенту, першим питанням буде винесено питання щодо Податкового кодексу. Про це повідомляє прес-служба Верховної Ради.
Заступник голови Верховної Ради України Микола Томенко прогнозує, що 30 листопада, в день початку пленарних засідань парламенту, першим питанням буде винесено питання щодо Податкового кодексу. Про це повідомляє прес-служба Верховної Ради.
На думку М.Томенка, влада виявилася не готова до суспільного протесту проти нового Податкового кодексу, який спрямував свій «головний удар» проти малого бізнесу і фактично залишив податковий статус-кво для великого. Він зауважив, що спроба через псевдо-фахові дискусії переконати, що це реформаторський документ в інтересах громадян, та, водночас, повне ігнорування очевидних пропозицій та поправок, що їх пропонувала опозиція під час розгляду документу у другому читанні, залишає Президенту лише один реальний варіант дій. «Після того, як документ надійде Президенту, він поверне його до Верховної Ради з низкою застережень, які стосуватимуться більш ліберальних підходів в частині пільгового оподаткування тих, хто працює на єдиному податку», - сказав М.Томенко.
Віце-спікер вважає цілком зрозумілим, що за таких обставин Верховна Рада зобов´язана буде невідкладно повернутися до розгляду питання щодо Податкового кодексу в контексті можливих змін, що їх запропонує Президент України. «Наскільки підприємці сприймуть ці пропозиції і зупинять акції протесту - буде залежати від радикальності змін, які будуть запропоновані Верховній Раді», - наголосив він.
Відзначимо, за дорученням прем'єр-міністра України Миколи Азарова в уряді створено робочу групу, яка займатиметься врегулюванням окремих положень Податкового кодексу. "Я попросив, щоб ця робоча група протягом кількох днів ще раз повернулася до положень Податкового кодексу, які не влаштовують людей, що працюють за спрощеною системою оподаткування. Я глибоко переконаний, що компроміс буде знайдено", - зауважив він.
Робочу групу має очолити перший віце-прем'єр-міністр України Андрій Клюєв.
За словами прем'єра, до робочої групи входять також всі необхідні фахівці, зокрема голова комітету Верховної Ради з питань податкової і митної політики Віталій Хомутиннік.
Також сьогодні перший віце-прем'єр Андрій Клюєв заявив, що вимоги підприємців до НК будуть узгоджені до вечора 24 листопада 2010 р. При цьому він відмовився відповісти на питання, чи буде спочатку підписаний закон про НК, а потім внесені відповідні зміни, або ж закон підписаний поки не буде. Крім того, він не уточнив, про які саме зміни йде мова.
Нагадаємо, 22 листопада в Києві і інших містах України підприємці проводили масштабну акцію протесту проти нового НК, прийнятого ВР 18 листопада. Вони почали свою акцію на Майдані Незалежності, після чого ходили до Адміністрації Президента і передали вимогу В.Януковичу ветувати цей НК. За словами мітингуючих, якщо Президент України підпише НК і не прислухається до протестів, мітингуючі мають намір оголосити безстрокову акцію протесту.
Учасники мітингу вимагають повністю ветувати НК до 26 листопада включно.
Варто відзначити, Президент України обіцяє цього тижня зустрітися з учасниками акції протесту проти нового НК і врахувати їхню думку при ухваленні свого рішення по цьому закону.
Крім того, голова держави заявив, що в дискусії навколо НК є "велика політична складова". Він також відзначив, що "ми від спрощеної системи поступово відходитимемо, переходитимемо на таку систему оподаткування, яка мотивуватиме зростання реальної економіки і виводитиме українську економіку з тіні".
Раніше керівник Адміністрації Президента Сергій Льовочкин запевнив, що Президент України розгляне звернення підприємців, які виступають проти набуття чинності нового НК. Він звернув увагу на те, що НК ще не надійшов на розгляд Президента України.
Крім того, прес-секретар голови парламенту Ольга Чорна повідомила, що голова ВР Володимир Литвин може підписати НК в четвер-п'ятницю, 25-26 листопада. За її словами, В.Литвин відзначив, що на даний час відповідний закон знаходиться на доопрацюванні в Головному юридичному управлінні ВР.