Прем'єр-міністр України Микола Азаров запропонував федеральному канцлерові Австрії Вернеру Файману вивчити можливість інвестування в модернізацію української газотранспортної системи (ГТС) як альтернативу будівництва "Південного потоку".
Прем'єр-міністр України Микола Азаров запропонував федеральному канцлерові Австрії Вернеру Файману вивчити можливість інвестування в модернізацію української газотранспортної системи (ГТС) як альтернативу будівництва "Південного потоку". Про це глава українського уряду сказав, звертаючись до федерального канцлера під час виступу на Віденському економічному форумі сьогодні у Відні, повідомляє радіо "Свобода".
"Ми, безумовно, просили б австрійську сторону - я знаю про ваші переговори з російською стороною (про реалізацію проекту "Південний потік"), - щоб ви разом конструктивно віднеслися до нашої ідеї (модернізації української ГТС як альтернативи)", - сказав М.Азаров.
При цьому український прем'єр підкреслив, що модернізація південної мережі українських газопроводів для забезпечення постачань газу в Європу "в 20 разів менше" за вартістю, ніж реалізація проекту "Південний потік".
За словами М.Азарова, Україна виступає проти "Південного потоку", оскільки цей газопровід разом з аналогічним проектом "Північний потік" "удвічі зменшить завантаження нашої ГТС". При цьому прем'єр нагадав, що Україна запропонувала Росії і Євросоюзу вивчити можливості трибічної співпраці для модернізації української газотранспортної системи, і виразив надію, що консенсус із цього приводу вдасться досягти найближчим часом.
Н.Азаров нагадав, що 22 листопада в Брюсселі за участю керівників енергетичних відомств України, ЄС і Росії обговорюватиметься питання модернізації української газотранспортної системи.
Нагадаємо, 20 жовтня в представництві Єврокомісії повідомили, що трибічна зустріч Україна-Росія-ЄС з питань модернізації української ГТС може відбутися 22 листопада 2010 р. в Брюсселі.
Раніше, 14 жовтня, в Брюсселі М.Азаров заявив, що Європейська комісія ініціюватиме проведення трибічної зустрічі у форматі Украина-ЄС-Росія, на якій обговорюватиметься питання модернізації української ГТС.
23 березня 2009 р. в Брюсселі Україна підписала спільну декларацію з ЄС щодо питань модернізації української ГТС. Тоді йшлося про виділення Євросоюзом кредиту в розмірі близько 2,5 млрд дол. на дані цілі. При цьому Єврокомісія вимагала, щоб Україна реформувала організаційну структуру НАК "Нафтогаз України" і її дочірніх компаній, привівши її у відповідність із нормами європейського законодавства. Зокрема, вимоги ЄК включали відділення «Укртрансгазу» від НАК «Нафтогаз України».
Газотранспортна система України включає 37,5 тис. км газопроводів, 71 компресорну станцію і 13 підземних сховищ газу із загальним активним обсягом газу 32 млрд куб. м. Пропускна спроможність системи на вході - 288 млрд куб. м газу на рік, на виході - 175 млрд куб. м, зокрема в країни Євросоюзу - 141 млрд куб. м.