ru ua

На Кіпрі крупні вкладники Laiki Bank можуть втратити 80% по депозитах (відео)

Автор: RBC.UA
Крупні вкладники Народного банку Кіпру (Laiki Bank) можуть втратити 80% по незастрахованих депозитах більше 100 тис. євро, заявив міністр фінансів республіки Міхаліс Сарріс в ефірі державного телебачення.

Крупні вкладники Народного банку Кіпру (Laiki Bank) можуть втратити 80% по незастрахованих депозитах більше 100 тис. євро, заявив міністр фінансів республіки Міхаліс Сарріс (на фото) в ефірі державного телебачення.

Він також відзначив, що пройдуть роки до того моменту, коли вкладники зможуть повернути хоч якусь частину своїх депозитів. Кажучи про конкретні терміни, він повідомив, що мова йде приблизно про 6-7 років.

Напередодні Сарріс заявляв, що вкладники кіпрських банків з активами від 100 тис. євро можуть втратити до 40% по депозитах в результаті кризи. Близько 40% банківських депозитів крупних утримувачів можуть бути конвертовані в банківські цінні папери. "Точний відсоток ще не визначений, але це буде значна цифра", - зазначив він.

Тим часом вкладники з активами менше 100 тис. євро не будуть заторкнуті, уточнив Сарріс.

Читайте також: Відкриття банків на Кіпрі перенесене на 28 березня

Тим часом контроль за рухом капіталу на Кіпрі зберігатиметься впродовж декількох тижнів. Цей захід необхідний, щоб запобігти відтоку грошових коштів, сказав він. "Контроль за рухом капіталу необхідний і покликаний не допустити відтоку готівки з Кіпру. На мою думку, мова може йти про декілька тижнів", - уточнив Сарріс.

Раніше міністри фінансів єврозони затвердили план надання фінансової допомоги Кіпру на умовах реструктуризації банківського сектора. Кіпр отримає перший транш кредиту у розмірі 10 млрд євро на початку травня 2013 р. від Європейського стабілізаційного механізму ESM. За підсумками зустрічі Єврогрупи глава Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард повідомила, що винесе на раду МВФ пропозицію взяти участь у плані надання фінансової допомоги Кіпру. В той же час вона не уточнила обсяг можливих фінансових вливань з боку МВФ.

Читайте також: На Кіпрі 40% крупних депозитів можуть бути переведені в цінні папери (відео)

Схвалений ЄС план реструктуризації банків передбачає створення "хорошого банку" і "поганого банку" (в ролі останнього виступить другий за величиною банк країни - Народний банк Кіпру). Заходи включають також переміщення внесків до 100 тис. євро з Народного банку Кіпру, також відомого як Laiki Bank, в Банк Кіпру, який виступатиме як "хороший банк". Незастраховані депозити, що перевищують 100 тис. євро, будуть утримані і обкладені значним податком. До Банку Кіпру перейдуть також кошти, отримані як кредит від ЄЦБ, який складає 9 млрд євро.

Читайте також: Fitch понизило рейтинги найбільших банків Кіпру

Нагадаємо, що міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings напередодні знизило рейтинги найбільших банків Кіпру - Cyprus Popular Bank (Народний банк або Laiki) і Bank of Cyprus - до дефолтних рівнів. Fitch знизило довгостроковий і короткостроковий рейтинг Laiki з рівня В до D (дефолт), Bank of Cyprus - з рівня В до RD - (обмежений дефолт). На цьому фоні глава Bank of Cyprus Андреас Артеміс подав у відставку. Керівником у Bank of Cyprus призначений Дінос Хрістофрідіс. Сьогодні стало відомо, що Центральний банк Кіпру звільнив головного виконавчого директора Bank of Cyprus Янніса Кіпрі.