ru ua

Світовий обсяг угод M&A в березні впав до рівня 2009 р

Автор: RBC.UA
Світовий обсяг угод M&A в кварталі 2013 р., незважаючи на те, що відбулися великі угоди, наприклад з Dell Inc. і H.J. Heinz Co. Березень може стати найгіршим місяцем за цим показником більш ніж за три роки.

Світовий обсяг угод M&A в кварталі 2013 р., незважаючи на те, що відбулися великі угоди, наприклад з Dell Inc. і H.J. Heinz Co. Березень може стати найгіршим місяцем за цим показником більш ніж за три роки, повідомляє "Росія 24".

Обсяг угод зі злиття і поглинання впав на 4,4% в річному вираженні, а також на 36% у порівнянні з попереднім кварталом. Станом на 27 березня загальний обсяг угод склала 461 млрд дол, свідчать дані Bloomberg. Операції по покупці Heinz на 23 млрд дол і Dell на 24,4 млрд дол не змогли спровокувати ралі в березні. У цьому місяці обсяг угод M&A впав до 100 млрд дол, що стало найгіршим місяцем з 2009 р.

Співкерівник відділу злиттів і поглинань Citigroup Марк Шафір сказав, що скорочення обсягу угод пов'язано зі стурбованістю щодо скорочення витрат в США, зміною керівництва в Китаї і борговими проблемами в Європі. Тим не менш, у компаній зараз вільні кошти знаходяться на п'ятирічному максимумі, і це підштовхує компанії до угод.

Читайте також: Баффет і Леманн купили виробника кетчупів H.J. Heinz Co за 28 млрд дол

"Нерішучість серед компаній ще дуже сильна, що не дозволяє їм здійснювати великі угоди, - відзначає керівник відділу M&A Deutsche Bank Хенрік Аслаксен. - Існує психологічний бар'єр, але немає ніяких сумнівів, що інтенсивність буде рости".

Очікувана угода між Verizon Communications і Vodafone Group, яка оцінюється аналітиками в 115 млрд дол, може стати найбільшою угодою більш ніж за десять років. Експерти також відзначають, що підштовхнути компанії до угод може ралі на фондових ринках.
Зараз загальний обсяг вільних грошових коштів компаній перевищує 4 трлн дол, а процентні ставки знаходяться на рекордно низькому рівні. Незважаючи на ці сприятливі умови, сектор M&A відновлюється значно повільніше, ніж після попередніх падінь. Після падіння в 1990-1991 рр.. показник зріс більш ніж на 25%, а після скорочення в 2002 р. обсяги злетіли на 40%, зазначив Шафір. Після останнього спаду обсяг угод виріс тільки 3% в 2011 р. і впав на 2% у минулому році.

Читайте також: Dell поверне до США 7,4 млрд дол для фінансування приватизації компанії

Єдиним регіоном, де було зафіксовано зростання обсягу угод, є Північна Америка. Тут показник виріс на 22%. В Європі, на Близькому Сході та в Африці обсяг угод скоротився на 13%, а в Азії він впав на 29%.

В Європі, на Близькому Сході та в Африці обсяг угод скоротився до 147 млрд дол на тлі збереження боргової кризи, ситуації на Кіпрі і політичної безвиході в Італії.

У Китаї обсяг оголошених угод склав трохи більше 26 млрд дол, що є мінімумом з 2009 р. Пов'язаний такий показник зі зміною керівництва в країні, яка завершилася тільки в цьому місяці.

Експерти відзначають, що зараз всі фактори сприяють зростанню в секторі M&A, тому в наступних кварталах може бути зафіксоване відчутне зростання. Деякі компанії можуть діяти сміливіше найближчим часом, щоб встигнути до зростання вартості запозичень. Прибутковість 10-річних казначейських облігацій, яка є еталоном для корпоративних бондів, виросте згідно з прогнозом до 2,64% до середини 2014 р. За порівнянні з 1,9% в даний час. Фактично це означає, що з кожного позикового мільярда необхідно буде заплатити додатково 7,5 млн дол.

Читайте також: Fitch знизило прогноз щодо зростання світової економіки у 2013 р. до 2,2%

Зазначимо також, що експерти міжнародного рейтингового агентства Fitch Ratings знизили власні прогнози щодо зростання світової економіки з 2,4% до 2,2% в 2013 р. і з 2,9% до 2,8% - в 2014 р. Fitch відзначає, що намітилася останнім часом на фінансовому ринку тенденція до відновлення не має місця в реальному секторі економіки. IV квартал 2012 р. характеризувався найслабкішим квартальним зростанням економіки єврозони і США з часів рецесії 2009 р. У той же час спреди по ризикованих активів знизилися, а деякі біржові індикатори піднялися до рекордних значень.