ua en ru

Баффет і Леманн купили виробника кетчупів H.J. Heinz Co за 28 млрд дол

Автор: RBC.UA
Інвестиційний консорціум, що складається з Berkshire Hathaway мільярдера Уоррена Баффета і фонду 3G Capital бразильського мільярдера Хорхе Пауло Леманна, підписав юридично зобов'язуючу угоду про покупку американського виробника соусів і кетчупів H.J. Heinz Co за 28 млрд дол. коштами, включаючи борг компанії Heinz. Про це 14 лютого повідомила прес-служба Heinz.

Інвестиційний консорціум, що складається з Berkshire Hathaway мільярдера Уоррена Баффета (на фото) і фонду 3G Capital бразильського мільярдера Хорхе Пауло Леманна, підписав юридично зобов'язуючу угоду про покупку американського виробника соусів і кетчупів H.J. Heinz Co за 28 млрд дол. коштами, включаючи борг компанії Heinz. Про це 14 лютого повідомила прес-служба Heinz.

Операція з придбання соусного гіганта стала найбільшою в історії харчової промисловості. Власники Heinz отримають по 72,5 дол. за акцію. За словами Баффета, 3G Capital звернулася до нього з пропозицією про спільну купівлі Heinz в грудні 2012 р.

Heinz називає укладену угоду найбільшою в корпоративному продовольчому секторі за весь час. Без урахування боргу Heinz вартість транзакції оцінюється в 23,2 млрд дол. Баффет заявив американському телебаченню, що його компанія внесе в покупку Heinz 12-13 млрд дол.

Читайте також: Баффет не буде купувати акції Apple і Google

Угода підлягає схваленню акціонерами Heinz, а також американськими регуляторами. Сторони чекають, що вона буде закрита в III кварталі 2013 р.

Безпосередньо холдинг Berkshire Hathaway витратить від 12 до 13 млрд дол. Зазначимо, що 72,5 дол. за акцію, запропоновані Баффетом, - на 19% більше найвищої вартості акцій Heinz в історії.

Американська компанія Heinz, заснована в 1869 р. в Піттсбурзі - найбільший в світі виробник кетчупу (більше 50% ринку США). Крім того, Heinz виробляє соуси, соління, супи і напівфабрикати. У 2012 фінансовому році виручка компанії склала 11,6 млрд дол.

Berkshire Hathaway являє собою інвестиційний конгломерат, що володіє фінансовими частками в низці великих корпорацій (IBM, Procter & Gamble та ін.), а також безпосередньо керуючий низкою компаній (страховик GEICO, залізнична компанія Burlington Northern Santa Fe).

Читайте також: Топ-10 країн з найбільшим числом мільярдерів

Співвласником інвестиційної компанії 3G Capital, яка об'єдналася в Berkshire для покупки Heinz, є бразильський мільярдер Хорхе Пауло Леманн. У 2010 р. ця компанія придбала мережу ресторанів швидкого харчування Burger King за 4 млрд дол.