Якщо Україна не має наміру проводити розрахунки з Російською Федерацією (РФ) у рублях, то не виключено, що їй скоро доведеться платити юанями. Таку думку висловив прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв на інвестиційному форумі СНД у Ялті.
Якщо Україна не має наміру проводити розрахунки з Російською Федерацією (РФ) у рублях, то не виключено, що їй скоро доведеться платити юанями. Таку думку висловив прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв на інвестиційному форумі СНД у Ялті.
Читайте також: У рубля є всі шанси стати світовою резервною валютою, - Медведєв
40% платежів між Росією і Україною здійснюється в рублях, зазначив на форумі глава ВТБ Андрій Костін. У зв'язку з цим він попросив уряд України розглянути питання про включення рубля в першу групу валют за класифікацією Нацбанку України.
На це прем'єр-міністр України Микола Азаров заперечив, що ще рік тому питання про розрахунки в рублях навіть не стояло на порядку денному, тим самим натякнувши, що не варто квапити події.
На дискусію негайно відреагував Медведєв. "Рік - це, можливо, і короткий термін, але мені здається, що, якщо ми хочемо встигати за часом, треба рухатися швидше", - сказав він.
Читайте також: Азаров запропонував відкрити в Україні китайську школу
На думку російського прем'єра, 40% платежів у рублях є серйозним приводом для переоцінки місця рубля в українській системі. "Якщо не хочеться платити рублями, можна в якийсь момент прийти до необхідності платити юанями. Зараз перед усією світовою економікою ця дилема стоїть", - сказав Медведєв, додавши, що Україні власноруч доведеться вирішувати, який із варіантів їй ближче.
Як повідомлялося, в середині вересня Президент Віктор Янукович заявив, що Україна зацікавлена в посиленні взаємодії з регіональними інтеграційними об'єднаннями, насамперед, із Шанхайською організацією співпраці (ШОС) і з форумом Азіатсько-Тихоокеанського економічного співробітництва. "Переконаний, що активна двостороння взаємодія з низкою учасників ШОС і АТЕС - це, передусім, Росія, Китай та Індія - сприятиме успішній реалізації таких наших намірів", - сказав Янукович.
Раніше Янукович закликав наповнити українсько-китайське співробітництво конкретними проектами в усіх сферах, що представляють взаємний інтерес. "Розвиток стратегічних відносин з Китаєм є одним із пріоритетів нашої зовнішньої політики", - наголосив Президент.
Читайте також: Китай подав скаргу до СОТ на новий закон США про компенсаційні мита
Янукович тоді також зазначив, що у 2012 р. виповнюється 20 років дипломатичним відносинам між Україною та КНР, і подякував китайській стороні за оздоровлення 200 українських дітей-чорнобильців, які у вересні отримають можливість оздоровитися завдяки китайській допомозі. Крім того, глава держави сказав, що в останні два роки співпраця між Україною та КНР суттєво активізувалося.
Зазначимо, що Китай - одна із 35 держав-членів Світової організації торгівлі (СОТ), які мають право вести переговори з Україною з питання перегляду умов членства в СОТ, пов'язаного з наміром офіційного Києва підвищити максимальні ставки мит на 350 видів товарів.
У загальному обсязі імпорту в Україну, станом на сім місяців ц.р., Китай займає 8,5% (електричні та механічні машини, взуття), а РФ - 33,1% (паливо мінеральне, нафта і продукти її перегонки, механічні машини, чорні метали). При цьому імпортні поставки з Китаю збільшилися на 26,1%, з Росії - зменшилися на 6,5%.
Читайте також: ЄС, Китай і СНД: з ким дружити Україні, - результати опитування РБК-Україна
Нагадаємо, у вересні Україна та Китай підписали меморандум про співпрацю у сфері водних ресурсів. "Народне господарство Китаю розвивається за допомогою водного фактора, ми будемо вивчати ці новітні технології Китаю і застосовувати їх в Україні. Це регація і протипаводкові заходи, а найголовніше - це збереження, відтворення та управління водними ресурсами", - заявив глава Державного агентства водних ресурсів України Василь Сташук.
Читайте також: Китай і Німеччина планують збільшити оборот торгівлі в юанях і євро
Українська сторона бачить співпрацю з Китаєм у таких напрямках, як науково-технічне співробітництво, енергозберігаючі технології, спільні проекти будівництва протипаводкових конструкцій. Крім того, Україна сподівається на інвестиції з боку Китаю в рамках відтворення водних ресурсів.
Крім того, в серпні Україна і Китай підписали протокол про співпрацю у боротьбі зі злочинністю. Раніше повідомлялося, що Крим і Китай будуть розвивати співробітництво в банківському секторі, сферах туризму і сільського господарства.
Читайте також: Світові ціни на сталь можуть знизитися через уповільнення зростання економіки Китаю, - експерти
Як повідомлялося раніше, якщо Україна і Росія втратять ринок військово-транспортної авіації, то він дістанеться Китаю. Таку думку висловив заступник міністра економічного розвитку РФ Андрій Клепач, який відзначив також, що це ринок на десятки мільярдів доларів. Клепач закликав Україну до глибшої економічної інтеграції з країнами СНД в авіації, космосі та сільському господарстві.
Наприкінці серпня Азаров заявив, що Україна не перетвориться на сировинну базу Китаю. "Ще далеко до того, щоб Україна перетворилася на сировинну базу Китаю. Так що прошу вас не хвилюватися. Перш за все, від уряду України залежить, чи будуть відносини України з Китаєм рівноправними, чи будуть вони вигідними одній стороні", - написав Азаров на своїй сторінці у Facebook.
Як повідомлялося в липні, товарообіг між Україною і Китаєм з початку року зріс майже на 20% і склав 3,5 млрд дол. Голова Держмитслужби України Ігор Калєтнік зазначив, що Китай є стратегічним торговельним партнером України: саме з КНР надходить близько половини всіх контейнерів з вантажами, які імпортуються в Україну.
Нагадаємо, у квітні 2011 р. голова Китайської Народної Республіки Ху Цзіньтао зазначив, що товарообіг між Китаєм і Україною у 2012 р. повинен досягти 10 млрд дол.