Україна хоче підняти ставки мит на 350 видів товарів до максимального рівня
Україна має намір підвищити максимальні ставки мит на 350 видів товарів. Про це повідомляє Reuters з посиланням на документ під грифом "таємно", розісланий членам Світової організації торгівлі (СОТ).
Документ складається з 85 сторінок. У ньому йдеться про те, що Україна готова вступити в переговори і консультації з членами СОТ і просить відповісти до 12 грудня.
Читайте також: Мінекономрозвитку пропонує встановити новий митний тариф, який передбачає зниження ставок ввізного мита
Намірами України підвищити ставки мита стурбовані в США. Деякі дипломати кажуть, що такі плани України рівносильні відновленню переговорів щодо умов членства в СОТ. У той же час, представники СОТ кажуть, що цей радикальний крок таки вкладається в рамки дозволеного правилами організації. "На даний момент, дії України в цьому плані не були поза правилами", - зазначила спікер СОТ Кейт Роквелл.
За інформацією Reuters, Україна може переглянути мита на такі види товарів, як автомобілі, вантажні автомобілі, сільськогосподарську техніку, м'ясо, квіти, фрукти, овочі, пральні машини і т.д.
Відповідно до статті 28 Генеральної угоди з тарифів і торгівлі (ГАТТ), Україна повинна платити за підвищення тарифів зниженням мита на інші товари.
Як мінімум 35 членів СОТ мають право вести переговори з Україною, в тому числі Європейський союз, США, Японія, Південна Корея, Австралія, Канада, Бразилія, Індія і Китай, і цей процес може зайняти роки. Якщо переговори не принесуть успіху, Україна може підняти тарифи в односторонньому порядку, залишивши для торгових партнерів право підвищити власні тарифи.
Читайте також: Україна почала перегляд умов членства в СОТ
Деякі торгові експерти побоюються, що план, який призведе до перегляду сотні торгових угод, може спровокувати більш протекціоністську політику по всьому світу.
Нагадаємо, що рік тому Україна розпочала перегляд умов членства у СОТ. Процедура резервування такого перегляду не вимагає попередніх переговорів з іншими членами СОТ. У той же час такі переговори повинні "базуватися на економічному і політичному аналізі наслідків підвищення ввізних ставок з урахуванням компенсаційних заходів, яких вимагатимуть від України країни-члени СОТ".
Раніше з проханням почати переговори із СОТ про перегляд митних ставок до уряду зверталася Федерація роботодавців, а також ряду галузевих асоціацій. Вони запропонували підвищити імпортні мита на свинину, цукор-сирець, фосфорні добрива, легкові автомобілі.