ua en ru

Лисичанський НПЗ ще не проданий, - Бойко

Автор: RBC.UA
Лисичанський нафтопереробний завод (НПЗ) поки не проданий. Про це журналістам заявив міністр енергетики і вугільної промисловості Юрій Бойко, передає кореспондент РБК-Україна.

Лисичанський нафтопереробний завод (НПЗ) поки не проданий. Про це журналістам заявив міністр енергетики і вугільної промисловості Юрій Бойко, передає кореспондент РБК-Україна.

На питання журналістів про те, чи проданий Лисичанський НПЗ, міністр відповів: "Ні, він ще не проданий". Крім того, за його словами, до 15 листопада мають бути закінчені ремонтні роботи ще старими власниками, тобто ТНК-ВР. "ТНК-ВР проводить ремонтні роботи. Така домовленість є між урядом і компанією, а запускати його буде вже новий власник, але відновлення проводить компанія", - сказав Бойко.

Водночас генеральний директор "Консалтингової групи А-95" в коментарі РБК-Україна висловив сумніви щодо продажу Лисичанського заводу. "Я дуже сумніваюся, що завод буде проданий. Він ідеально вписується в існуючу структуру" Роснєфті ", що готується до поглинання ТНК-ВР, а також відповідає більш ніж вірогідною зацікавленості компанії в нарощуванні впливу в Україні", - зазначив експерт.

Кількома днями раніше засновник холдингу GROUP DF і співвласник компанії "РосУкрЕнерго" Дмитро Фірташ повідомив, що близько чотирьох-п'яти компаній, зокрема, казахські та українські нафтотрейдери, ведуть переговори з російською ТНК-ВР про покупку Лисичанського НПЗ. Як заявив підприємець переговори про його продаж призупинилися після того, як "Роснєфть" офіційно подала заявку на покупку частки ВР.

Читайте також: "Роснефть" купує ТНК-ВР

Відзначимо, раніше голова Луганської обласної державної адміністрації (ОДА) Володимир Пристюк заявив, що виробництво на Лисичанському заводі буде запущено з середини листопада ц.р. Тоді Пристюк повдомив, що новий власник заводу займається ремонтом обладнання, чекаючи підсумків міжнародного аудиту, який поставить "крапку" у питанні власності на підприємство.

До цього Пристюк підтвердив, що в переговорах з продажу Лисичанського НПЗ бере участь Фірташ. "На сьогодні для нас з вами головне - зберегти майновий комплекс підприємства, щоб новий власник зміг максимально реалізувати економічний потенціал заводу, а отриманий прибуток направити на забезпечення гідних трудових умов своїм працівникам", - сказав Пристюк.

Як повідомлялося, з березня ц.р. ТНК-ВР припинила постачання сировини на Лисичанський НПЗ і повідомила про намір продати продати завод через його збитковість.

Ще в серпні 2011 р. говорилося про можливість повної зупинки роботи Лисичанського НПЗ. Торік компанія заявляла про намір інвестувати 70 млн дол. в Лисичанський завод, а в українські активи в цілому - близько 10 млрд дол. в найближчі 10 років.

Читайте також: Бойко сподівається, що Лисичанський НПЗ запрацює до 15 грудня

Приватне акціонерне товариство "ЛІНІК" входить у групу ТНК-ВР і займається переробкою нафтової сировини і виробництвом нафтопродуктів. У I кварталі 2012 р. Лисичанський НПЗ скоротив випуск бензину на 32,5% - до 251,7 тис. т, дизпалива - на 26,4% - до 253,9 тис. т, мазуту - на 34,3% - до 249,1 тис. т. НПЗ скоротив закупівлю нафти на 41% - до 756,3 тис. т, в тому числі з Росії - на 41,8% - до 724,8 тис. т. Підприємство імпортувало 29,6 тис. т нафти з Казахстану проти 33 тис. т в I кварталі 2011 р. Закупівля української нафти знизилася на 20,8% - до 1,9 тис. т. Потужність НПЗ досягає 7,2 млн т сировини в рік.

За підсумками 2011 р. Лисичанський НПЗ збільшив обсяг переробки нафтової сировини на 2% - до 4,92 млн т у порівнянні з 2010 р., поставки сировини на НПЗ за вказаний період збільшилися на 6,5% - до 4,93 млн т. У 2011 р. Лисичанський НПЗ заплатив більше 3,2 млрд грн податків у бюджети всіх рівнів.