Комітет у міжнародних справах сенату США затвердив резолюцію, в якій закликає владу України звільнити екс-прем'єр-міністра України Юлію Тимошенко.
Комітет у міжнародних справах сенату США затвердив резолюцію, в якій закликає владу України звільнити екс-прем'єр-міністра України Юлію Тимошенко. Про це мова йде у рішенні комітету, текст якого опублікований на сайті сенатського комітету.
Відповідний документ, що не має обов'язкової сили, розроблений за ініціативою сенатора Річарда Дарбіна (демократ від штату Іллінойс, на фото).
У разі затягування Президентом України Віктором Януковичем звільнення екс-прем'єра Юлії Тимошенко, резолюція сенату США може набути жорсткого характеру. Про це заявив сенатор від Республіканської партії США Джон Маккейн.
Резолюція від імені верхньої палати Конгресу США "закликає уряд України звільнити колишнього прем'єр-міністра Юлію Тимошенко". Крім того, Європейському Союзу в ній рекомендується зробити звільнення Тимошенко одним з "важливих критеріїв" підписання з Україною угоди про асоціацію в рамках майбутнього в листопаді в Литві саміту ініціативи "Східне партнерство".
В резолюції висловлюється надія на те, що Україна пов'язуватиме своє майбутнє з Європою і США.
Нагадаємо, сьогодні прем'єр-міністр України Микола Азаров зробив оптимістичну заяву про те, що Україна вийшла на фінішну пряму підписання угоди про асоціацію з Європейським Союзом.
"Ми обговорили з нашими партнерами виконання домовленостей, досягнутих на лютневому саміті Україна-ЄС і підтвердили головну спільну мету - підписати в ході саміту... у листопаді поточного року у Вільнюсі договір про асоціацію з Європейським Союзом, включаючи всеосяжну зону вільної торгівлі. Сьогодні ми на фінішній прямій до цієї події. Дискусія на раді співпраці була останнім узгодженням подій перед Вільнюським самітом", - сказав прем'єр.
Зазначимо, Азаров тільки що повернувся з Люксембурга, де проводив зустрічі з представниками ЄС, зокрема з єврокомісаром з питань розширення і сусідства Штефаном Фюле і верховним представником ЄС з питань закордонних справ і політики безпеки Кетрін Ештон.
Оптимізм сьогоднішньої заяви Азарова не цілком логічний з огляду на те, що ще позавчора Фюле заявляв, як багато ще потрібно зробити Україні, щоб підписати УА з ЄС. "Деякий прогрес в Україні є, але ще багато потрібно зробити", - сказав Фюле.
Він знову нагадав, що запасного плану в наближенні України до ЄС не існує. В той же час і проведення реформи судової системи, і ухвалення виборчого закону, і нейтралізація вибіркового правосуддя - всі три головні умови для підписання угоди про асоціацію залишаються однаково важливими і обов'язковими для виконання, говорить він. "Часу залишається замало", - зазначив єврокомісар, звертаючись і до представників уряду, і до української опозиції.
Міністр закордонних справ Польщі, що є головним адвокатом євроінтеграції України, Радослав Сікорський був ще радикальнішим. Він заявив: "Підписання угоди про асоціацію між ЄС і Україною в листопаді у Вільнюсі опинилося під загрозою".
"Нас турбує те, що Україна може не виконати тих трьох умов, від яких залежить підписання угоди про асоціацію. Тому ми закликаємо українську владу поспішити", - заявив польський дипломат.