Україна знаходиться на фінішній прямій підписання УА з ЄС, - Азаров (відео)
Україна вийшла на фінішну пряму підписання угоди про асоціацію (УА) з Європейським Союзом (ЄС). Про це сьогодні заявив прем'єр-міністр України Микола Азаров (на фото), передає кореспондент РБК-Україна.
"Ми обговорили з нашими партнерами виконання домовленостей, досягнутих на лютневому саміті Україна-ЄС і підтвердили головну спільну мету - підписати в ході саміту... в листопаді поточного року у Вільнюсі договір про асоціацію з Європейським Союзом, включаючи всеохоплюючу зону вільної торгівлі. Сьогодні ми на фінішній прямій до цієї події. Дискусія на раді співпраці була останнім узгодженням подій перед Вільнюським самітом", - сказав прем'єр.
Зазначимо, Азаров щойно повернувся з Люксембурга, де проводив зустрічі з представниками ЄС, зокрема з єврокомісаром з питань розширення і сусідства Штефаном Фюле і верховним представником ЄС з питань закордонних справ і політики безпеки Кетрін Ештон.
У Люксембурзі в рамках Ради зі співпраці був узгоджений оновлений текст Порядку денного асоціації. "Документ, як і раніше, направлений на підготовку України до імплементації УА. Окрім цього, в нього включили ряд позицій з грудневого висновку Ради міністрів ЄС, де перераховані критерії готовності України до підписання угоди", - пояснив європейський дипломат.
Найбільші зміни зазнав блок, присвячений торгівлі. Його наповнили конкретикою, грунтуючись на нормах економічного блоку УА, узгодження якого завершилося в 2012 р. Зокрема, Київ пообіцяв "розробити механізм визначення вартості одягу і інших виробів, вживаних". Це призведе до збільшення мінімальної вартості секонд-хенду, що легально ввозиться, хоча ефект від введення даної норми може нівелюватися за рахунок "сірого" імпорту.
Оптимізм сьогоднішньої заяви Азарова не цілком логічний з огляду на те, що ще позавчора Фюле заявляв, як багато ще потрібно зробити Україні, щоб підписати УА з ЄС. "Деякий прогрес в Україні є, але ще багато потрібно зробити", - сказав Фюле. Він знову нагадав, що запасного плану в наближенні України до ЄС не існує. В той же час і проведення реформи судової системи, і ухвалення виборчого закону, і нейтралізація вибіркового правосуддя - всі три головні умови для підписання угоди про асоціацію залишаються однаково важливими і обов'язковими для виконання, говорить він. "Часу залишається замало", - відзначив єврокомісар, звертаючись і до представників уряду, і до української опозиції.
Міністр закордонних справ Польщі, що є головним адвокатом євроінтеграції України, Радослав Сікорський був ще радикальніший. Він заявив: "Підписання угоди про асоціацію між ЄС і Україною в листопаді у Вільнюсі опинилося під загрозою".
"Нас турбує те, що Україна може не виконати тих трьох умов, від яких залежить підписання угоди про асоціацію. Тому ми закликаємо українську владу поспішити", - заявив польський дипломат.
Нагадаємо, що угода про асоціацію (УА) між ЄС і Україною очікується до підписання в листопаді під час саміту Східного партнерства у Вільнюсі. Ці терміни недавно підтвердив і надзвичайний і повноважний посол Німеччини в Україні Крістоф Вайль. Проте, вже після цього Україна підписала меморандум про поглиблення відносин з Євразійським економічним союзом, і в ЄС нагадали Україні, що на двох стільцях усидіти не вийде. Незважаючи на те, що меморандум не має юридичної сили в ЄС попросили пояснити "євразійські справи України".