Президент Афганістану Хамід Карзай висловив упевненість у продовженні фінансування з боку ЦРУ. За словами Президента, в цьому його завірив директор ЦРУ.
Президент Афганістану Хамід Карзай (на фото) висловив упевненість у продовженні фінансування з боку ЦРУ, передає Associated Press. За словами Президента, в цьому його завірив директор ЦРУ.
На прес-конференції Карзай сказав, що його уряд отримував фінансування від ЦРУ протягом 10 років, і висловив надію, що виплати не припиняться.
Визнання у фінансуванні з боку ЦРУ Карзай зробив після того, як газета New York Times опублікувала матеріал про те, що ЦРУ передавало Національній раді безпеки Афганістану десятки мільйонів доларів у вигляді щомісячних платежів.
Карзай не назвав точних сум, отриманих його урядом, мотивувавши це тим, що гроші використовувалися для розвідувальної роботи.
Читайте також: Джеймс Доббінс став представником Президента США в Афганістані і Пакистані
Раніше сьогодні повідомлялося, що посол Джеймс Доббінс призначений спеціальним представником Президента США в Афганістані і Пакистані. Таку заяву зробив держсекретар США Джон Керрі.
Керрі відзначив, що особисто передав лідерам обидві країну цю новину, подзвонивши їм вранці 3 травня. "Це украй важливий момент в розвитку наших відносин з Афганістаном і Пакистаном. Призначення потрібної людини на дану посаду було справою крайньої важливості", - відзначив держсекретар. Представляючи Доббінса, він повідомив, що той став першим дипломатичним представником США в Афганістані після падіння режиму "Талібану", представляв США на конференції в Бонні, де було затверджено новий афганський уряд, і піднімав прапор перед посольством США, що знов відкрилося у Кабулі в 2001 р.
Читайте також: США хочуть продовжити військову присутність у кабульському регіоні Афганістану
"Джеймс Доббінс є одним з найбільш шанованих дипломатів США і використовуватиме весь свій багатий досвід і відданість своїй справі під час роботи на посаді спецпредставника Президента", - резюмував Керрі.
Згідно з планами Білого дому, військовий контингент в Афганістані до лютого 2014 р. буде скорочений на 34 тис. осіб. Таким чином, кількість американських військовослужбовців в Афганістані буде скорочена більш ніж удвічі. На даний момент військовий контингент США в країні налічує 66 тис. осіб. Нагадаємо також, що 12 січня 2013 р. Президент США Барак Обама і Президент Афганістану Хамід Карзай домовилися про прискорення процесу виведення контингенту НАТО з території країни.
Читайте також: Талібан заявив про початок весняної воєнної кампанії в Афганістані
Війна в Афганістані між силами НАТО і рухом "Талібан" продовжується з 2001 р. Провідну роль в бойових діях грають американські підрозділи. Збройні сили США втратили у війні убитими не менше 1,6 тис., пораненими - 11,7 тис. осіб. З літа 2011 р. Сполучені Штати і їх союзники здійснюють виведення військ з Афганістану. Відповідно до рішення, прийнятого Президентом Бараком Обамою, основний контингент американських військ повинен буде покинути країну до 2014 р. Тоді ж з Афганістану відправляться на батьківщину і останні британські солдати.
Представники західної коаліції пояснюють виведення військ тим, що після 10 років бойової операції проти талібів відповідальність за ситуацію в країні повинні взяти на себе самі афганці. НАТО планує повністю передати афганській владі відповідальність за підтримку безпеки на всій території Афганістану до кінця 2014 р.