ru ua

Джеймс Доббінс став представником Президента США в Афганістані і Пакистані

Автор: RBC.UA
Посол Джеймс Доббінс призначений спеціальним представником Президента США в Афганістані і Пакистані. Таку заяву зробив держсекретар США Джон Керрі.

Посол Джеймс Доббінс (на фото) призначений спеціальним представником Президента США в Афганістані і Пакистані. Таку заяву зробив держсекретар США Джон Керрі, повідомляє прес-служба американського зовнішньополітичного відомства.

Керрі відзначив, що особисто передав лідерам обох країн цю новину, подзвонивши їм вранці 3 травня. "Це вкрай важливий момент в розвитку наших відносин з Афганістаном і Пакистаном. Призначення потрібної людини на дану посаду було справою крайньої важливості", - відзначив держсекретар. Представляючи Доббінса, він повідомив, що той став першим дипломатичним представником США в Афганістані після падіння режиму "Талібану", представляв США на конференції в Бонні, де було затверджено новий афганський уряд, і піднімав прапор перед посольством США, що знов відкрилося у Кабулі в 2001 р.

Читайте також: ООН звинувачує США в порушенні суверенітету Пакистану

"Джеймс Доббінс є одним з найбільш шанованих дипломатів США і використовуватиме весь свій багатий досвід і відданість своїй справі під час роботи на посаді спецпредставника Президента", - резюмував Керрі.

Зазначимо, нещодавно ООН встановила, що США порушили суверенітет Пакистану. Мова йде про авіаудари, нанесені американськими безпілотниками по пакистанській території. За оцінками американських експертів, в 2008 р. в Пакистані було зафіксовано 35 авіаударів, в 2010 р. - вже 117, а в 2012 р. - 46. В результаті ударів безпілотників вдалося ліквідовувати цілу низку відомих терористів, зокрема одного з головних керівників "Аль-Кайєди" Абу аль-Лібі, який загинув у червні 2012 р.

Читайте також: США хочуть продовжити військову присутність в кабульському регіоні Афганістану

Що стосується Афганістану, то згідно з планами Білого дому, військовий контингент в Афганістані до лютого 2014 р. буде скорочений на 34 тис. осіб. Таким чином, кількість американських військовослужбовців в Афганістані буде скорочена більш ніж удвічі. На даний момент військовий контингент США в країні налічує 66 тис. осіб. Нагадаємо також, що 12 січня 2013 р. Обама і Президент Афганістану Хамід Карзай домовилися про прискорення процесу виведення контингенту НАТО з території країни.

Війна в Афганістані між силами НАТО і рухом "Талібан" продовжується з 2001 р. Провідну роль в бойових діях грають американські підрозділи. Збройні сили США втратили у війні убитими не менше 1,6 тис., пораненими - 11,7 тис. осіб. З літа 2011 р. Сполучені Штати і їх союзники здійснюють виведення військ з Афганістану. Відповідно до рішення, прийнятого Президентом Бараком Обамою, основний контингент американських військ повинен буде покинути країну до 2014 р. Тоді ж з Афганістану відправляться на батьківщину і останні британські солдати.

Читайте також: Талібан заявив про початок весняної військової кампанії в Афганістані

Представники західної коаліції пояснюють виведення військ тим, що після 10 років бойової операції проти талібів відповідальність за ситуацію в країні повинні взяти на себе самі афганці. НАТО планує повністю передати афганській владі відповідальність за підтримку безпеки на всій території Афганістану до кінця 2014 р.