ua en ru

Мадуро оголошений переможцем президентських виборів у Венесуелі (фото, відео)

Автор: RBC.UA
Виборча комісія Венесуели офіційно оголосила Ніколаса Мадуро переможцем президентських виборів у країні, що пройшли 14 квітня 2013 р., незважаючи на невеликий відрив від суперника - Енріке Капрілеса - і заклики до перерахунку голосів.

Виборча комісія Венесуели офіційно оголосила Ніколаса Мадуро (на фото) переможцем президентських виборів у країні, що пройшли 14 квітня 2013 р., незважаючи на невеликий відрив від суперника - Енріке Капрілеса - і заклики до перерахунку голосів, передає ВВС.

За даними виборчкома, Мадуро підтримало 50,7% виборців, а Капрілеса - 49,1%.

Мадуро, якого померлий у березні 2013 р. Президент Венесуели Уго Чавес назвав своїм наступником, раніше закликав з повагою поставитися до підрахунків виборчкому. Проте Капрілес, кандидат від опозиції, заявив, що ніхто не повинен заявляти про перемогу, поки не буде проведений перерахунок голосів.

Фотогалерея "Президентські вибори у Венесуелі"

Мадуро оголошений переможцем президентських виборів у Венесуелі (фото, відео)

Після оголошення результатів виборів прихильники опозиції вийшли на вулиці Каракаса. Поліція застосувала проти них сльозогінний газ.

Мадуро оголошений переможцем президентських виборів у Венесуелі (фото, відео)

Читайте також: Ніколас Мадуро переміг на виборах Президента Венесуели (фото, відео)

Раніше Організація американських держав і влада США закликала до незалежної перевірки результатів виборів.

"Враховуючи щільність результатів, кандидатів розділяє лише один відсоток - опозиційний претендент і, принаймні, один з членів виборчої комісії закликали до перерахунку голосів. У подібних обставинах це стане важливим і доречним жестом, щоб переконати венесуельців в істинності результатів. Ми вважаємо, що поспішні рішення підуть врозріз з очікуваннями і надіями народу Венесуели", - заявила представник Білого дому Джей Карні.

Ще до публікації перших результатів виборів опозиційний лідер Капрілес звинуватив владу у змові з метою підтасувати підсумки голосування. Він не визнає результатів виборів.

Читайте також: США наполягають на перерахунку голосів у Венесуелі

Свою позицію Капрілес пояснив тим, що виборчі ділянки у Венесуелі повинні були закритися о 18:00 за місцевим часом. Проте цього не відбулося, а довгі черги продовжували йти за бюлетенями. У цих умовах, на думку опозиційного кандидата, були створені умови для фальсифікацій.

Нагадаємо, що Чавес в грудні 2012 р. перед тим, як відправитися на Кубу для лікування ракової пухлини, закликав співгромадян у випадку, якщо лікування буде безрезультатним, проголосувати за Мадуро, який тоді займав посаду віце-президента.

Для Капрілеса ці вибори - другі. Він був суперником Чавеса на виборах 2012 р., проте у впертій боротьбі поступився, зайнявши друге місце з 45% голосів. Він є губернатором штату Міранда, представляє ліберальну опозицію так званій політиці чавізму.

Читайте також: Тіло Президента Венесуели поміщене в Музей революції (фото)

Сам Уго Чавес, який займав посаду Президента Венесуели з 1999 р., помер у Каракасі 5 березня після тривалої боротьби з раком, який був виявлений у нього в 2011 р. Чавес був відомий своєю антиамериканською, антиімперіалістичною позицією і підтримкою бідних верств населення.