ua en ru

Італія та Іспанія провели успішні розміщення держоблігацій

Автор: RBC.UA
Незважаючи на зниження рейтингів, прибутковості облігацій обох країн впали в порівнянні з попередніми розміщеннями, повідомляє "Росія 24".

Незважаючи на зниження рейтингів, прибутковості облігацій обох країн впали в порівнянні з попередніми розміщеннями, повідомляє "Росія 24".

Італія продає бонди вже другий день поспіль. І знову аукціон вдалий. Кількість заявок на покупку облігацій зросло, в результаті розміщення пройшло поблизу верхньої межі діапазону - 6 млрд євро. Співвідношення попиту до пропозиції склало 1,4 в порівнянні з січневим 1,2. При цьому на вчорашньому аукціоні різниця склала всього 1,09, що ледь не призвело до технічного збою.

Прибутковість бондів в порівнянні з січневим аукціоном знизилася на 1,5% до 3,41% і виявилася найнижчою з березня минулого року, тобто ще до боргової кризи в країні.

Іспанські запозичення теж виявилися успішними: прибутковості знизилися. Мадрид отримав 5,44 млрд євро. На 12-місячні облігації довелося 2,94 млрд євро. Їх прибутковість знизилася на 0,15% до 1,89%. Співвідношення попиту до пропозиції склало 2,3: значно менше, ніж в січні. 18-місячні папери продавалися під 2,308%. За них Іспанія виручила 2,5 млрд євро. Показник bid-to-cover знизився до 2,9.

Зазначимо, що за підсумками попереднього розміщення в кінці січня іспанському казначейству вдалося розмістити короткострокові державні облігації з терміном обігу 3 і 6 місяців і залучити 2 млрд 510 млн євро, що відповідає заявленій цільовій сумі. Таким чином, був успішно пройдений черговий тест на інтерес інвесторів до цінних паперів країни.

Італія в кінці січня також вдало розмістила довгострокові державні облігації на 7 млрд 480 млн євро під мінімальну з жовтня 2011 р. прибутковість.

Сьогоднішнє розміщення італійських та іспанських паперів відбулося після того, як міжнародне рейтингове агентство Moody's Investors Service переглянуло, серед іншого, кредитні рейтинги Італії та Іспанії. Довгостроковий суверенний кредитний рейтинг Іспанії знижений до рівня А3 з А1, Італії - до А3 з А2. За оцінками Moody's, ці країни стали більш сприйнятливі до фінансових і макроекономічних ризиків в результаті кризи єврозони. Рішення Moody's відбулося після того як S&P і Fitch Ratings знизили рейтинги провідних іспанських банків.