У Вашингтоні тривають останні приготування перед інавгурацією Барака Обами. За прогнозами інавгураційного комітету Сенату, в Вашингтон подивитися на інавгурацію Обами приїдуть від 600 до 800 тис. осіб. 4 роки тому, коли Барак Обама присягав на вірність американському народу в перші, глядачів церемонії було понад 2 млн.
У Вашингтоні тривають останні приготування перед інавгурацією Барака Обами. За прогнозами інавгураційного комітету Сенату, в Вашингтон подивитися на інавгурацію Обами приїдуть від 600 до 800 тис. осіб. 4 роки тому, коли Барак Обама присягав на вірність американському народу в перші, глядачів церемонії було понад 2 млн.
Білий дім вже повідомив, що нинішня церемонія буде дешевше попередньої. Очікується, що цього року вона обійдеться приблизно в 147 млн дол, а чотири роки тому коштувала близько 170 млн дол.
Згідно з протоколом, на інавгурацію запрошено дипломатичний корпус, величезну кількість політиків, включаючи тих, хто підтримував Барака Обаму, члени Сенату і Конгресу. У продаж також надійшло 250 тис. квитків, але не всі вони продані. Вартість квитків від 270 дол до 3 тис. дол.
Заходи безпеки значно посилені. За останньою інформацією, у Вашингтоні працюють більше 14 тис. чоловік - це поліція Вашингтона, поліція довколишніх регіонів, це також Національна гвардія і співробітники спецслужб.
Напередодні Сенат повідомив, що церемонію інавгурації хотіло висвітлювати рекордна кількість ЗМІ і багатьом в Білому домі в акредитації відмовили.
Чотири роки тому, Барак Обама відвідав 10 інавгураційних балів. У цьому році відомо, що він точно поїде всього на два, хоча офіційних заходів більше. Він братиме участь у так званому "балі головнокомандувача", і після цього очікується, що Обама з'явиться на офіційному інавгураційному балу для преси.
Інавгурація Президентів США: Історія, традиції, фото
Присягу Президента Барак Обама приніс учора. Сьогодні він її повторить на урочистій церемонії. Обама стане першим Президентом США після Франкліна Делано Рузвельта, який брав присягу чотири рази. Але якщо Рузвельт - єдиний президент США, що обирався на свою посаду більше двох термінів, то чотириразова клятва Обами пов'язана з помилкою в тексті клятви минулого інавгурації і особливостями календаря в нинішній.
За традицією урочиста церемонія інавгурації ПрезідентаСША проводиться публічно перед Капітолієм у Вашингтоні. Відповідно до 1-ої глави 2-ї статті Конституції США новообраний президент складає присягу або дає урочисту обіцянку: "Я урочисто присягаюся (або обіцяю), що буду сумлінно виконувати обов'язки президента Сполучених Штатів і в повну міру моїх сил буду підтримувати, охороняти і захищатиму Конституцію Сполучених Штатів ". Потім Президент дає бал.
Читайте також: Барак Обама склав присягу Президента США (фото, відео)
У США, церемонія інавгурації, мабуть, найпомнезніша. Також з розмахом вступ Президента в посаду відзначають в Україні і Росії. У країнах ЄС інавгурація президентів проходить скромно. Наприклад, французький президент не вимовляє присягу, а просто вітає громадян короткою промовою.
44-ий Президент США Барак Обама здобув перемогу на президентських виборах в США, що відбулися 7 листопада 2012 р. Демократ випередив свого принципового суперника від Республіканської партії Мітта Ромні.