Інавгурація Президентів США: Історія, традиції, фото
Президент США Барак Обама сьогодні склав присягу.
Сьогодні він скромно без зайвих свідків склав присягу в Білому домі. А в понеділок повторить її на сходах Конгресу. На завтра намічені і всі офіційні урочистості: парад, численні бали і гала концерти. Організатори церемонії, яка пройде під девізом "Ми віримо в майбутнє Америки", очікують, що в місто приїдуть вісімсот тисяч гостей. Церемонія інавгурації відбудеться в США в 57-ий раз.
Сам Обама напередодні фарбував книжкові полиці в одній із шкіл і закликав американців сконцентруватися на національному дні суспільної праці, а не на майбутній інавгурації.
Барак Обама здобув перемогу на президентських виборах в США, що відбулися 7 листопада 2012 Демократ випередив свого принципового суперника від Республіканської партії Мітта Ромні.
Читайте також: Віце-президент США Джо Байден склав присягу (фото, відео)
За традицією урочиста церемонія інавгурації Президента США проводиться публічно перед Капітолієм у Вашингтоні. Перша інавгурація американського Президента відбулась 30 квітня 1789 р. в нью-йоркському Федерал-холі. У Вашингтоні, інавгураційна церемонія вперше відбулася в 1801 р., коли на посаду президента вступав Томас Джефферсон. У 1825 р. Джон Квінсі Адамс вперше приніс присягу в східному портику Капітолія. Ця традиція продовжувалася до 1981 р., коли президент Рональд Рейган переніс місце інавгурації у західне крило Капітолію, і з тих пір там церемонія і відбувається.
До 1933 р. інавгурація проходила 4 березня, а після внесення Двадцятої поправки до Конституції - 20 січня. Дата була перенесена з метою скорочення довгого перехідного періоду між "змінами варти" в Білому домі. Вперше 20 січня присяга приймалася в ході другої інавгураційної церемонії Франкліна Делано Рузвельта в 1937 р.
Відповідно до 1-ої глави 2-ї статті Конституції США новообраний президент складає присягу або дає урочисту обіцянку: "Я урочисто присягаюся (або обіцяю), що буду сумлінно виконувати обов'язки президента Сполучених Штатів і в повну міру моїх сил буду підтримувати, охороняти і захищатиму Конституцію Сполучених Штатів".
З 1797 року, Презіднта до присяги приводити Голова Верховного суду.
Перший президент США Джордж Вашингтон вступив у посаду 4 березня 1789 р., а присягу склав лише 30 квітня 1789 р. в Федерал-холі в Нью-Йорку, що був тоді тимчасовою столицею молодої країни. Після принесення передбаченого Конституцією тексту присяги Вашингтон поклав руку на Біблію і сказав: "Хай допоможе мені Бог". З тих пір майже всі президенти клялися на Біблії і закінчували клятву зверненням до Бога, хоча законами це не потрібно.
Під час прийняття присяги Джеймсом Медісон в 1809 р. в програму інавгурації був вперше включений святковий парад, який з тих пір залишається її невід'ємною частиною. Не змінився в цілому і маршрут параду: він починається біля Капітолію, рухається по Пенсильванія авеню, обходить будівлю міністерства фінансів і проходить перед Білим домом.
Читайте також: Обама впевнено перемагає Ромні на виборах Президента (відео, фото)
Вже вступив на посаду президент дає бал. Перший інавгураційний бал Джордж Вашингтон влаштував у Залі зібрань міської асамблеї Нью-Йорка. Він станцював два котильйон і менует, після чого залишив залу.
Барак Обама вже присягав на вірність американському народу в 2009 р. Президент присягнув на Біблії Лінкольна. За церемонією вступу на посаду і парадом спостерігали близько двох млн чоловік.
Барак Обама сорок четверта Президет США. У США обирають Президента з 1789 р. Послідовні терміни традиційно нумеруються як одне президентство, а єдиний на даний час випадок перебування на посаді з перервою (Гровер Клівленд) вважається як два президентства (22-й і 24-й президент). Франклін Рузвельт єдиний в історії США, чотири рази обирався на пост президента.
У США, церемонія інавгурації, мабуть, сама пишна. Також з розмахом вступ Президента в посаду відзначають в Україні і Росії. У країнах ЄС інавгурація президентів проходить скромно. Наприклад, французький президент не вимовляє присягу, а просто вітає громадян короткою промовою.