Україна на переговорах з Міжнародним валютним фондом (МВФ), запланованих на 24 січня 2012 р. у Вашингтоні, має намір домагатися відновлення програми співпраці для отримання чергового кредиту. Про це повідомив міністр фінансів України Валерій Хорошковський в ефірі телеканалу "Інтер".
Україна на переговорах з Міжнародним валютним фондом (МВФ), запланованих на 24 січня 2012 р. у Вашингтоні, має намір домагатися відновлення програми співпраці для отримання чергового кредиту. Про це повідомив міністр фінансів України Валерій Хорошковський в ефірі телеканалу "Інтер".
"Це природне завдання для нас - відновити програму роботи, отримати кредит, якщо це можливо, в рамках тієї програми, яка була підписана раніше. У нас там залишилося близько 10 млрд дол.", - сказав Хорошковський.
Він підтримав думку прем'єр-міністра України Миколи Азарова про те, що Київ у 2012 р. може обійтися без кредитів фонду. "Але коли ми говоримо про запозичення, то потрібно чітко розуміти: якщо ти перебуваєш на ринку постійних запозичень, то в потрібний момент взяти кредит буде дуже складно. Це специфіка роботи на внутрішньому і зовнішньому ринках", - пояснив міністр.
За його словами, рівень державного боргу відносно ВВП не є небезпечним для України. "Є певні критерії того, скільки боргу в рамках ВВП не є небезпечними для держави. Ми знаходимося далеко нижче цієї межі", - зазначив міністр.
Нагадаємо, Хорошковський очолює Мінфін України з 18 січня ц.р. Раніше він обіймав посаду голови Служби безпеки.
Зазначимо, раніше віце-прем'єр-міністр, міністр соціальної політики Сергій Тігіпко заявив, що Україна продовжить співпрацю з МВФ при досягнення консенсусу в газових переговорах з Росією. Зараз тривають переговори, як заявляють учасники, в конструктивному руслі. Однак, 17 січня прем'єр-міністр Азаров не виключив варіант міжнародного арбітражу з "Газпромом" за цінами на газ для України.
Нагадаємо, 18 січня ц.р. МВФ повідомляв, що обсяг виплат України фонду на 2012 р. становить 2,433 млрд XDR (спеціальні права запозичення, платіжний засіб МВФ).
У 2011 р. транші МВФ Україна не отримувала. Київ втратив можливість отримати від МВФ три квартальних кредиту в розмірі приблизно 1,5 млрд дол. кожен в рамках програми stand-by загальним обсягом 15,5 млрд дол. з-за порушення узгоджених з фондом термінів проведення пенсійної реформи (набрала чинності з 1 жовтня) і підвищення тарифів на газ.
Востаннє МВФ виділяв Україні транш кредиту в сумі 1,5 млрд дол. 22 грудня 2010 р.
Програма співпраці України і МВФ, схвалена в липні 2010 р., передбачає виділення Україні кредиту на суму 15 млрд 150 млн дол. під ставку 3,5% річних. Термін дії програми становить 2,5 року. Одразу після схвалення програми співпраці Україна отримала перший транш у розмірі 1 млрд 890 млн дол. Рішення про виділення другого траншу в розмірі 1 млрд 500 млн дол. рада директорів МВФ ухвалила 22 грудня 2010 р.