Греція хоче пред'явити позов до Німеччини на 162 млрд євро за збиток від світових воєн

Середа 10 квітня 2013 12:57
Автор: RBC.UA
Величезні претензії Греції до Німеччини мають ефект сповільненої бомби. Грецький уряд розгублений і дезорієнтований в світлі просочування інформації з "вибухонебезпечного" звіту, що містить вимоги до Німеччини компенсувати грекам збитки за Першу і Другу світові війни.

Величезні претензії Греції до Німеччини мають ефект сповільненої бомби. Грецький уряд розгублений і дезорієнтований в світлі просочування інформації з "вибухонебезпечного" звіту, що містить вимоги до Німеччини компенсувати грекам збитки за Першу і Другу світові війни. Про це повідомляє телеканал "Росія 24".

Напередодні прем'єр-міністр Антоніс Самарас (на фото) зібрав екстрену нараду з міністром закордонних справ та іншими відповідальними особами, з тим щоб мінімізувати дипломатичний збиток від 80-сторінкового звіту.

Документ з грифом Aporito, або "таємно", був розроблений групою експертів за дорученням грецького Міністерства фінансів і доставлений чиновникам минулого місяця.

Ймовірний позов проти Німеччини сягає в цілому 162 млрд євро, зокрема 108 млрд євро на відновлення інфраструктури країни після нацистської окупації з 1941 по 1944 рр. Це 80% від грецького ВВП.

Читайте також: У Греції вперше за 45 років зафіксували дефляцію

Розрахунки проводилися під головуванням голови управління бухгалтерської звітності Міністерства фінансів і базуються на 190 тис. сторінок документів з регіональних міністерств і архівів.

Голова управління Панагіотіс Каракусіс сказав виданню The Telegraph, що доповідь була підготовлена на замовлення діючої влади, а не попереднього уряду. "Метою було зібрати всі матеріали воєдино, щоб політичні лідери могли перевірити дані", - сказав він. 

Грецьке Міністерство закордонних справ заявило вчора, що доповідь буде направлена в Державну юридичну службу і піддана аналізу, наскільки правомірні претензії Греції.

Читайте також: Меркель допускає списання частини держборгу Греції

На минулих вихідних доповідь просочилася в грецьку газету To Vima під заголовком "Скільки Німеччина нам заборговувала".

Журналісти порахували, що Афіни мають легітимні підстави для пред'явлення своїх вимог. "Греція ніколи не отримувала ніякої компенсації ні за кредити, які вимагала у неї Німеччина, ні за збиток, понесений протягом двох воєн", - говориться в газеті.

На думку видання, тема "вибухнула як бомба" в критичний момент, коли Греція знаходиться під сильним тиском з боку кредиторів. "Уряд повинен опублікувати всі результати і визначити свою позицію з цього делікатного питання", - пише To Vima.

Читайте також: Меркель упевнена, що Греція повинна залишитися в єврозоні

Нагадаємо, з травня 2010 р. міжнародні кредитори Греції - країни єврозони і МВФ - відкрили Афінам дві кредитні лінії на загальну суму 240 млрд євро. Взамін Греція зобов'язалася провести масштабне скорочення держвидатків і реформувати економіку. Круті заходи економії, що проводяться урядом, не дозволяють економіці країни встати на ноги. Все це стримує кон'юнктуру, про що, зокрема, свідчать останні макроекономічні дані.

Одним з адвокатів виділення коштів Греції виступала Німеччина. Коли криза відбулася на Кіпрі, міжнародні кредитори були набагато менш згідливими, хоча було потрібно набагато менше коштів. Проте, як бачимо, Греція особливої вдячності до Німеччини не відчуває.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся