У Греції вперше за 45 років зафіксували дефляцію

Вівторок 09 квітня 2013 22:03
Автор: RBC.UA
У Греції в березні 2013 р. зафіксовано дефляцію - вперше з 1968 р. споживчі ціни в охопленій кризою країні опустилися на 0,2%, повідомляє грецьке статистичне агентство ELSTAT.

У Греції в березні 2013 р. зафіксовано дефляцію - вперше з 1968 р. споживчі ціни в охопленій кризою країні опустилися на 0,2%, повідомляє грецьке статистичне агентство ELSTAT.

Читайте також: Парламент Греції прийняв закон про підтримку приватних інвестицій

"Низхідна динаміка споживчих цін буде спостерігатися у Греції протягом усього 2013 р., що повинно трохи підтримати невисокі доходи громадян країни", - зазначають експерти. Втім, окремі аналітики вказують на те, що подібні прогнози можуть обернутися для Греції великою катастрофою.

За словами експертів, грецькі споживачі виходять з того, що товари поступово дешевшають і воліють не витрачати гроші. При цьому склади компаній виявляються забитими продукцією, і в результаті їм доводиться розпускати персонал, щоб хоч якось скоротити витрати. Все це ще сильніше знижує купівельну активність населення, і споживання у країні виявляється на вкрай низькому рівні.

Читайте також: Економіка Греції скоротилася в IV кварталі 2012 р. на 5,7%, - переглянуті дані

Нагадаємо, що економіка Греції вже шостий рік перебуває в рецесії. За цей період вона скоротилася в цілому на 20%.

Із травня 2010 р. міжнародні кредитори Греції - країни єврозони і МВФ - відкрили Афінам дві кредитні лінії на загальну суму 240 млрд євро. Натомість Греція зобов'язалася провести масштабне скорочення держвидатків і реформувати економіку. Жорсткі заходи економії, що проводяться урядом країни, не дозволяють економіці країни встати на ноги. Все це стримує кон'юнктуру, про що, зокрема, свідчать останні макроекономічні дані.

Читайте також: Грецький Piraeus Bank придбає філії кіпрських банків у Греції

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся