Меркель упевнена, що Греція повинна залишитися в єврозоні

Канцлер Німеччини Ангела Меркель в ході візиту до Афін заявила, що її країна і надалі надаватиме підтримку Греції. Виступаючи після переговорів з грецьким прем'єр-міністром Антонісом Самарасом, Меркель відзначила, що Греції вдалося досягти прогресу в справі скорочення дефіциту бюджету. Разом з тим вона додала, що ще багато що належить зробити в області податкової політики і скорочення витрат. Меркель також заявила, що Греція повинна залишитися в єврозоні.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель в ході візиту до Афін заявила, що її країна і надалі надаватиме підтримку Греції. Виступаючи після переговорів з грецьким прем'єр-міністром Антонісом Самарасом, Меркель відзначила, що Греції вдалося досягти прогресу в справі скорочення дефіциту бюджету. Разом з тим вона додала, що ще багато що належить зробити в області податкової політики і скорочення витрат. Меркель також заявила, що Греція повинна залишитися в єврозоні.

Самарас у свою чергу заявив про прихильність Греції до шляху реформ, передає радіо "Свобода".

Як повідомлялося, сьогодні на площі Конституції перед будівлею грецького парламенту в Афінах на заклик профспілок та опозиційної партії "Сіріза" зібралися близько 25 тис. демонстрантів, протестуючих проти приїзду канцлера ФРН до країни.

Читайте також: В Афінах у зв'язку з візитом канцлера ФРН Меркель посилені заходи безпеки

Поліція застосувала сльозоточивий газ, щоб розігнати протестувальників, присутніх у центрі Афін. Демонстранти, що виступають проти заходів жорсткої економії, кидали в поліцейських камені і пляшки із запальною сумішшю. Було арештовано близько 50 осіб. Всього в акціях протесту в Афінах, які носили в цілому носили мирний характер, брали участь близько 50 тис. осіб.

Читайте також: Меркель в Греції зустріли каменями, сльозоточивим газом і портретом Гітлера (фото, відео)

У Греції багато хто вважає, що під тиском канцлера Німеччини країна почала проводити заходи жорсткої економії.

Це був перший візит Меркель в країну за час гострої боргової кризи в Греції, що почалася три роки тому. Від Меркель чекають заяв про підтримку грецького уряду, який домагається пом'якшення умов міжнародних кредиторів та виділення Греції чергового траншу кредитів. Однак, на думку експертів, прориву в ситуації, що склалася очікувати не доводиться. "Вибори нового федерального канцлера відбудуться восени 2013 р., і Меркель вирішила на них балотуватися. Німеччина вже витратила мільярди євро платників податків у вигляді кредитів і фінансових гарантій, щоб полегшити борговий тягар Греції і нові "подарунки" зараз виключені. Нові "подарунки" для Греції означають втрату голосів виборців для Меркель на прийдешніх виборах, тому справа обмежиться словесної риторикою на підтримку структурних реформ. Щоб підсолодити пілюлю, вірогідні слова співчуття, адресовані пенсіонерам і безробітним", - відзначає аналітик ІК "Церіх Кепітал Менеджмент" Андрій Верников.

На думку Міжнародного валютного фонду (МВФ), що входить до трійки міжнародних кредиторів Греції, країна не зможе досягти цільових показників щодо скорочення держборгу, що є необхідною умовою отримання нових кредитів. Аналітики фонду прогнозують, що до 2017 р. держборг Греції скоротиться до 152,8% ВВП, тоді як цільовий показник боргу, обговорений як одна з умов виділення Греції міжнародної фінансової допомоги, становить 137,3% ВВП. Згідно з умовами грецьких кредиторів, країна повинна почати показувати первинний профіцит бюджету в розмірі 4,5% ВВП з 2014 р. і продовжити нарощувати його з метою скоротити держборг до 120% ВВП до 2020 р. Проте МВФ прогнозує, що Греції вдасться домогтися первинного профіциту в 4,5% ВВП лише до 2016 р. "Більш глибока, ніж очікувалося, рецесія і збої в реалізації антикризових заходів ускладнюють процес досягнення амбітних цілей щодо скорочення дефіциту", - говориться в доповіді МВФ.

Греція належить до числа країн, більше за інших постраждали від всесвітньої фінансової кризи. До теперішнього часу суверенний борг балканської странипревишает 170% від її валового внутрішнього продукту (ВВП). 1 серпня парламентська коаліція у Греції повністю узгодила заходи економії в розмірі 11,5 млрд євро в 2013-2014 рр.. Тим самим грецьке керівництво заявило про свій намір виконати вимоги "трійки" без будь-яких зустрічних умов.

В кінці липня глава Єврокомісії Жозе-Мануель Баррозу виступив із заявою про те, що Греція залишиться в єврозоні. За його словами, Брюссель продовжить підтримувати Грецію, якщо в країні будуть продовжуватися реформи.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся