MSCI Inc., провайдер індексу MSCI, що відображає ситуацію на фондових ринках, має намір переглянути статус фондового ринку Греції в разі її виходу з зони євро. Наразі організація класифікує фондовий ринок Греції як розвинений, проте країна ризикує втратити цей статус і знову приєднатися до держав, що розвиваються, у разі виходу з єдиного валютного блоку.
MSCI Inc., провайдер індексу MSCI, що відображає ситуацію на фондових ринках, має намір переглянути статус фондового ринку Греції в разі її виходу з зони євро, передає Reuters.
Наразі організація класифікує фондовий ринок Греції як розвинений, проте країна ризикує втратити цей статус і знову приєднатися до держав, що розвиваються, у разі виходу з єдиного валютного блоку.
Греція отримала статус розвиненого ринку в 2001 р. Раніше MSCI ніколи не знижувала статус розвиненої держави до такої, що розвивається. Таким чином, фондовий індекс грецького ринку MSCI Greece може стати першим індикатором, який змінять в негативний бік.
На думку експертів MSCI, фондовий ринок Греції більше не відповідає вимогам до розміру ринків розвинених країн. Критерії надання статусу розвиненого ринку MSCI містять оцінку інвесторів, обсяг фондового ринку країни, обсяг ліквідності і загальний добробут держави. Валюта, яка ходить у країні, сама по собі не є визначальним критерієм, однак, на думку експертів, вихід Греції із зони євро спровокує ситуацію, аналогічну ситуації в Аргентині в 2001 р., коли на тлі глибокої кризи обвалилися ВВП і дохід на душу населення. Наразі середній дохід на душу населення в Греції складає 25 тис. дол. і поки що значно перевищує аналогічні усереднені показники в країнах, що розвиваються. Як повідомив вчора Євростат, ВВП на душу населення в Греції за підсумками 2011 р. становить 82% від середнього показника в Євросоюзі, що на тлі інших країн є доволі непоганим показником (найбіднішою країною ЄС виявилася Болгарія). ВВП Греції в I кварталі 2012 р. скоротився на 6,5% в річному обрахунку.
Греція нарешті вийшла з політичної кризи. Після парламентських виборів уряд Греції очолив Антоніс Самарас - лідер правоцентристської партії Греції "Нова демократія", яка отримала найбільшу кількість місць у парламенті. Новому уряду доведеться працювати в непростих умовах і терміново вирішувати економічні проблеми країни. Досить сказати, що рівень безробіття серед грецької молоді за підсумками першого кварталу ц.р. склав 52,7%.
Нагадаємо, раніше грецький Центробанк застеріг, що, якщо країна вийде з єврозони, то доходи населення знизяться вдвічі, а гроші знеціняться на дві третини. Побоюючись знецінення євро, греки знімають з банківських рахунків валюту - за один день в тиждень перед виборами населення зняло з рахунків 1 млрд євро.
На думку експертів, Греції вдасться уникнути виходу з єврозони навіть у разі дефолту. Проте в Євросоюзі все ж готуються про всяк випадок до песимістичного сценарію. 23 травня ц.р. міністр фінансів Бельгії Стівен Ванакере перед початком неформального саміту ЄС в Брюсселі заявив, що держави єврозони розробляють плани на випадок відмови Греції від євро. А європейський комісар з торгівлі Карел де Гюхт 18 травня повідомив, що Європейська комісія і Європейський Центробанк (ЄЦБ) розробляють екстрені сценарії виходу Греції з єврозони. За день до цього, 17 травня, міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings знизило довгостроковий суверенний кредитний рейтинг Греції з рівня B- до ССС. Зниження рейтингу відображає підвищений ризик того, що країна може незабаром залишити єврозону.
Згідно з опублікованим 3 травня ц.р. звіту Fitch, у разі виходу Греції з валютної зони прогноз по рейтингах інших назв країн буде змінений на "негативний" (це означає можливість зміни рейтингу у бік пониження в короткостроковій перспективі).
До країн, що розвиваються, зазвичай відносять ті держави, які мають низькі стандарти демократичних урядів, вільної ринкової економіки, індустріалізації, соціальних програм і гарантій прав людини. Однак немає єдиного загальноприйнятого визначення цього терміна, і рівень розвитку країн, що розвиваються, може широко варіюватися.