ua en ru

Павло Лазаренко вийде на свободу 1 листопада 2012 р

Автор: RBC.UA
Екс-прем'єр-міністра України (з травня 1996 р. по липень 1997 р.) Павла Лазаренка перевели у в'язницю з низьким режимом безпеки та готують до виходу. У загальному списку ув'язнених, який розміщений на інтернет-сайті Федерального бюро в'язниць США, вказана дата звільнення - 1 листопада 2012 року.

Екс-прем'єр-міністра України (з травня 1996 р. по липень 1997 р.) Павла Лазаренка перевели у в'язницю з низьким режимом безпеки та готують до виходу. У загальному списку ув'язнених, який розміщений на інтернет-сайті Федерального бюро в'язниць США, вказана дата звільнення - 1 листопада 2012 року.

Читайте також: У Генпрокуратури багато питань до Тимошенко у справі Щербаня, - Пшонка

Між тим, його вже почали готувати до виходу на свободу: 4 серпня екс-прем'єра перевели у федеральну в'язницю Terminal Island у Каліфорнії з "низьким режимом безпеки".

Із в'язнями працюють психологи, які повинні повернути людину, котра тривалий час знаходиться в камері, до нормального суспільства.

Як повідомлялося, Центральна виборча комісія (ЦВК) 10 серпня відмовилася зареєструвати кандидата в народні депутати України від партії "Громада" Павла Лазаренка по загальнодержавному багатомандатному виборчому округу. ЦВК виявила обставини в документах кандидата Лазаренка, які не дозволяють кандидату бути зареєстрованим.

Нагадаємо, раніше ЦВК затвердила партійний список партії "Громада", але без кандидата Павла Лазаренка.

Про бажання Лазаренко брати участь у майбутній виборчій кампанії з виборів народних депутатів стало відомо на початку серпня. Прес-служба "Громади" поширила заяву від імені Лазаренка.

Читайте також: "Громада": Закон передбачає можливість для громадян, які вимушено перебували за кордоном, балотуватися в депутати

"Громада" була парламентською партією. Зараз наші представники входять у депутатський корпус місцевих рад. Ми маємо підтримку громадян завдяки реальним справам з розвитку Дніпропетровської області та всієї України. Наша партія має чітку програму дій по відродженню України, об'єднує справжніх патріотів, які мають досвід державного управління і знають реальну історію створення нашої країни... Я закликаю суспільство підтримати нас. Ми впевнені в нашій перемозі", - процитувала Лазаренка прес-служба партії.

Як повідомлялося, наміру Лазаренка йти на вибори до Верховної Ради (ВР) перешкодило те, що він досі відбуває ув'язнення у США за звинуваченням у фінансових махінаціях і відмиванні грошей. У 2006 р. його засудили до дев'яти років ув'язнення, проте в листопаді 2009 р. тюремний термін було скорочено на 11 місяців.

Нагадаємо, Лазаренко очолив уряд України у 1996 р., через рік тодішній Президент України Леонід Кучма відправив його у відставку. Після цього Лазаренко перейшов в опозицію, а його партія "Громада" пройшла в парламент на виборах 1998 р. Через рік екс-прем'єра України затримали в аеропорту Нью-Йорка за підозрою в нелегальному проникненні до США. Пізніше йому висунули звинувачення у фінансових махінаціях. Незважаючи на тюремне ув'язнення, в березні 2006 р. на українських місцевих виборах Лазаренко був заочно обраний до Дніпропетровської обласної ради від своєї партії. У дострокових парламентських виборах 2007 р. партія "Громада" не змогла взяти участь, оскільки ЦВК не зареєструвала Лазаренка кандидатом у депутати.

Читайте також: ЦВК не може відстежити проживання кандидата в Україні останні 5 років

З одіозною фігурою Лазаренка пов'язують ім'я ще одного екс-прем'єра України, який за іронією долі також знаходиться зараз за гратами - Юлії Тимошенко. У далеких 90-х вона працювала помічником Лазаренка, і багато хто пов'язує успіх її компанії "Єдині енергетичні системи України" (ЄЕСУ) близькістю до Лазаренка. Зараз тривають судові слухання і кримінальне розслідування ще однієї справи проти Тимошенко, в рамках якого вона обвинувачується в тому, що, будучи президентом і фактичним власником корпорації ЄЕСУ, за попередньою змовою з колишнім прем'єр-міністром Павлом Лазаренком вчинила замах на розтрату коштів державного бюджету України в особливо великих розмірах шляхом покладання на Кабінет міністрів зобов'язань корпорації ЄЕСУ перед Міністерством оборони Росії на суму 405,5 млн дол. і організувала ухилення від сплати податків на суму майже 10,7 млн ​​грн.

Крім того, 18 червня ц.р. перший заступник генерального прокурора України Ренат Кузьмін заявив, що у прокуратури є достатньо доказів того, що екс-прем'єр-міністри України Юлія Тимошенко і Павло Лазаренко причетні до вбивства нардепа Євгена Щербаня. Парламент відмовився створити тимчасову слідчу комісію для розслідування вбивства Щербаня.

Нинішня влада в Україні публічно звинувачує Тимошенко у співучасті у фінансових махінаціях Лазаренка. Зокрема, прем'єр-міністр Микола Азаров демонстрував в ефірі німецького ТБ копію рішення американського суду у справі Лазаренка, в якому Тимошенко "визнана співучасницею екс-прем'єр-міністра". При цьому американський прокурор у справі Лазаренка Марта Берш заявляла, що Тимошенко не звинувачується у цій справі.

Павло Лазаренко народився 23 січня 1953 р. в селі Карпівка Дніпропетровської області в сім'ї колгоспників. У 1978 р. закінчив Дніпропетровський сільськогосподарський інститут. Депутат Верховної Ради України 1-го, 2-го і 3-го скликання (1999-2002 рр.).

Обговорити цю новину можна на нашій сторінці у Facebook

З березня 1992 р. представляв Президента України у Дніпропетровській області. У 1994 р. знову обраний народним депутатом України, а в червні того ж року обраний головою Дніпропетровської обласної ради. З вересня 1995 р. Лазаренко обіймав посаду першого віце-прем'єр-міністра, а з травня 1996 по липень 1997 р. - прем'єр-міністра України. 4 серпня 1997 р. Лазаренко очолив депутатську фракцію "Єдність" у Верховній Раді України. У вересні 1997 року обраний головою Всеукраїнського об'єднання "Громада". У 1999 р. виїхав з України до США, де після затримання просив про політичний притулок.

Як повідомлялося, поки Лазаренко відбуває тюремний термін, його маєток у Каліфорнії пограбували підлітки.