СБУ не буде ініціювати продовження арешту Тимошенко у справі ЄЕСУ
Служба безпеки України не буде ініціювати продовження арешту Юлії Тимошенко у справі про діяльність компанії "Єдині енергетичні системи України" (ЄЕСУ), заявив начальник Головного слідчого управління СБУ Іван Дерев'янко, повідомляє BBC. Таким чином, термін арешту Тимошенко у справі ЄЕСУ закінчується в четвер, 9 лютого.
"З урахуванням того, що на сьогодні Тимошенко відбуває покарання і перебуває в статусі засудженої, відпали вимоги статті Кримінально-процесуального кодексу про необхідність продовження їй запобіжного заходу й утримання під вартою" , - сказав Дерев'янко.
Раніше захисник Тимошенко Сергій Власенко припустив, що екс-прем'єру можуть збільшити термін ув'язнення.
Нагадаємо, 11 жовтня 2011 р. Тимошенко визнали винною в перевищенні службових повноважень при укладанні газових контрактів з Росією в 2009 р., а також в нанесенні державі багатомільйонного збитку, і засудили до семи років тюремного ув'язнення і виплати штрафу в розмірі 1,5 млрд грн (близько 189 млн дол.). 23 грудня Апеляційний суд Києва залишив цей вирок у силі. Проти екс-прем'єра також відкриті ще кілька кримінальних справ.
У грудні 2011 р. Шевченківський суд Києва заарештував вже ув'язненого екс-прем'єра ще раз - у справі про фінансові порушення ЄЕСУ.
Сьогодні в Київському районному суді Харкова розглядалося подання начальника слідчого відділу Головного управління СБУ в Харківській області Миколи Грабика щодо визначення термінів ознайомлення Тимошенко та її захисту з матеріалами справи щодо діяльності корпорації ЄЕСУ.
Тепер справа налічує 72 томи. Суд ухвалив, що Тимошенко та її захист повинні ознайомитися з матеріалами справи відносно ЄЕСУ до 28 березня. Власенко вважає, що терміни ознайомлення зі справою, які затвердив суд, нереальні. Захисник припускає, що влада хоче встигнути винести другий вирок Тимошенко до того, як її справу буде розглянуто в Європейському суді з прав людини.
Зазначимо, судовий процес у Харкові стосується правопорушень у діяльності корпорації "Єдині енергетичні системи України" (ЄЕСУ). Раніше адвокат Тимошенко Сергій Власенко повідомив, що звинувачення у справі ЄЕСУ стосується усних вказівок, які нібито давала Тимошенко керівництву корпорації, коли сама вже там не працювала. Фірма, яка, як вважає Служба безпеки України (СБУ), ухилилася від сплати податків на майже 5 млн грн, розікрала і здійснювала спроби розкрадання бюджетних коштів.
Ситуація з кримінальним переслідуванням Тимошенко різко погіршила відносини України із США і ЄС, які назвали переслідування колишнього прем'єра політично мотивованим і неодноразово закликали звільнити її.
26 січня Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) на своєму засіданні прийняла резолюцію про стан демократії в Україні, в якому вимагає виключити з Кримінального кодексу статті, за якими були засуджені колишні державні чиновники, зокрема Тимошенко. ПАРЄ пригрозила введенням санкцій відносно України, якщо вимоги асамблеї щодо кримінального переслідування колишніх членів уряду не будуть виконані.
Вчора депутати українського парламенту в черговий раз відмовилися декриміналізувати статті, за якими засуджена Тимошенко.
Сьогодні ВР прийняла за основу в першому читанні законопроект № 9700 ініційований Президентом України Віктором Януковичем про проект Кримінально-процесуального кодексу України. У ньому немає жодних змін щодо "статей Тимошенко".
Нагадаємо, Тимошенко зараз у Качанівській виправній колонії відбуває покарання, встановлене вироком Печерського районного суду м.Києва за перевищення повноважень при підписанні в 2009 р. газових контрактів з РФ.