У Києві потепління і дощі почнуться 30 березня, можливе підтоплення окремих районів столиці. Про це повідомив начальник Українського гідрометеорологічного центру Микола Кульбіда, передає кореспондент РБК-Україна.
У Києві потепління і дощі почнуться 30 березня, можливе підтоплення окремих районів столиці. Про це повідомив начальник Українського гідрометеорологічного центру Микола Кульбіда, передає кореспондент РБК-Україна.
"Потеплення почнеться 30 березня в Києві, і тоді ж почне рости температура, і саме 30 березня випадатимуть опади. Вони не будуть дуже сильними - до 70 мм мокрого снігу з переходом у дощ", - заяви він.
За словами Кульбіди, опади продовжаться з 31 березня по 2 квітня, але вони вже будуть тільки у вигляді дощу. При цьому він додав, що найближчим часом найбільша температура повітря спостерігатиметься вдень 1 квітня.
Читайте також: У Києві очікується підтоплення Подолу, Поштової площі і Оболоні (фото, відео)
"У найближчий період найбільш висока температура - це 1 квітня - до 10 градусів тепла. Але все таки 2 - 3 квітня температура знизиться до 3 - 4 градусів тепла вдень, а вночі будуть невеликі морози. Потім з 4 - 5 квітня температура зросте до 6 - 8 тепла, а вже зростання температури до 10 градусів і вище можна буде чекати з 8-10 квітня", - повідомив Кульбіда.
Крім того, Кульбіда допускає підтоплення деяких територій Києва через рясні опади і швидке танення снігу.
"Значну увагу потрібно приділити саме визначенню місць, де може нагромаджуватися місцевий стік в результаті танення снігу. Для Києва це буде головною проблемою, на наш погляд, а не від річки", - заявив він.
Читайте також: Попов створив штаб з ліквідації наслідків повені в Києві
При цьому він підкреслив, що житловим масивам, промисловим об'єктам в Києві затоплення або якісь негативні наслідки при проходженні максимальних рівнів повені не загрожують.
За оцінками Гідрометцентру, максимальний рівень весняної повені в Києві може скласти від 650 до 710 см вище за нуль. Кульбіда пояснив, що дані показники не є критичними, і побоюватися паводку не варто.
В той же час Гідрометцентр рекомендує на Канівському і Київському водосховищах про всяк випадок знизити рівень води. "Навіть при верхній межі інтервалу в Києві від річки Дніпро ніяких серйозних наслідків не буде. А при тому, що цей рівень може бути ще понижений за рахунок рівня водосховищ, можна говорити, що і при пропуску максимальних показників весняної повені на Дніпрі в Києві можливо лише затоплення прируслових територій", - сказав Кульбіда.
Читайте також: У Києві цього року можуть бути підтоплені дачі в районі Воскресенських садів і Осокорків, - Гідрометцентр
За його словами, можуть бути підтоплені дачі на Осокорках, Воскресенських садах, села Вишеньки, Гнідин, території зон відпочинку на Дніпрі, знижені ділянки місцевих доріг у заплаві, окремі прируслові ділянки приватної садово-дачної забудови як в міській, так і в приміських зонах, які також розташовані уздовж Канівського водосховища.
Відзначимо, сьогодні глава КМДА Олександр Попов на базі Комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій створив штаб, який займатиметься попередженням повені і ліквідацією її наслідків. Раніше КМДА заявляла, що в Києві під час танення снігу можливі локальні підтоплення Подолу, Оболоні і Поштової площі.
Київський метрополітен заявив про готовність до весняного паводку. "Очікуваний рівень підняття Дніпра не загрожує станціям затопленням. Разом з тим, ми розробили всі необхідні заходи по захисту станцій під час танення снігу. Перш за все, це стосується станцій метро "Вирлиця", "Харківська", "Позняки", "Героїв Дніпра", які розташовані в низині і є найбільш проблемними", - зазначив заступник начальника Валерій Гавриленко.