ru ua

У Києві очікується підтоплення Подолу, Поштової площі та Оболоні (фото, відео)

Автор: RBC.UA
У Києві під час танення снігу можливі локальні підтоплення Подолу, Оболоні і Поштової площі. Про це заявив заступник голови Київської міської державної адміністрації Анатолій Голубченко на прес-конференції, передає кореспондент РБК-Україна.

У Києві під час танення снігу можливі локальні підтоплення Подолу, Оболоні і Поштової площі. Про це заявив заступник голови Київської міської державної адміністрації (КМДА) Анатолій Голубченко на прес-конференції, передає кореспондент РБК-Україна.

"Можуть бути (підтоплення) на рівні Подолу, Оболоні, Поштової площі. Вони локальні, вони можуть закрити дорогу, в підвалах може з'явитися вода", - заявив Голубченко.

За його словами, для запобігання локальним підтоплюванням активно проводяться роботи з дощової комунікації.

Разом з цим, чиновник зазначив, що підвищення рівня води в Дніпрі не очікується. "Такого, як було 40 років тому, коли будинки плавали в Дніпрі, не буде. Може бути на дорозі по щиколотку води, тому що зливоприймач її не прийме", - додав Голубченко.

Читайте також: Азаров про підготовку до повеней - рахунок йде на години

Раніше прем'єр-міністр Микола Азаров заявив, що Кабінет міністрів сьогодні повинен визначити необхідні додаткові заходи в ситуації з повенями. "Сьогодні потрібно визначитися, які додаткові заходи необхідно зробити в ситуації, що склалася. Рахунок йде на години. Повінь ми повинні зустріти з готовими регламентами дій всіх служб, адекватними реальній ситуації. Водозливи і дренажні системи до 5 квітня мають бути повністю очищені від всього, що може заважати стоку води, місця, які може підтопити вода, - максимально захищені. Міненерговугілля, Мінрегіон, Держводагентство повинні забезпечити безперебійну роботу аварійно-захисних комплексів і експлуатаційну надійність гідротехнічних споруд і насосних станцій", - сказав Азаров.

Фотогалерея "Потоп на Петрівці залишив найближчі офіси без води"

Державна служба з надзвичайних ситуацій (ДержНС) чекає вже на початку квітня в Києві і низці областей досягнення критично небезпечних відміток води.

"Значне загострення ситуації, досягнення небезпечних і дуже небезпечних відміток підтоплення територій з великою вірогідністю очікується в 11 областях і місті Києві. Зокрема, у Львівській, Волинській, Рівненській, Тернопільській, Хмельницькій, Житомирській, Чернігівській, Сумській і Одеській областях", - сказав сьогодні глава ДержНС Михайло Болотських.

Читайте також: Попов доручив підготуватися до паводку в Києві

За його словами, за прогнозом Українського гідрометцентру, на більшій частині України з 1 по 5 квітня очікується підвищення температури до 13 градусів вдень, з подальшим підвищенням до 17-20 градусів, що в цілому створює небезпечний режим танення снігу на більшій частині території країни.

Вчора тоді ще гендиректор "Київавтодору" Георгій Глинський заявив, що Києву не загрожує істотне підтоплення, хоча і доставить киянам неприємності. А ось екс-заступник голови КМДА (вчора звільнений) Олександр Мазурчак вважає, що Київ може затопити "по дахи автомобілів" у разі різкого потепління і якщо водії заважатимуть прибирати сніг. На думку експертів, паводкова небезпека в Києві існує в районі ДВРЗ, вул. Тепловозній, в селищі Жуляни, в районі площі Перемоги за умови забрудненості русла р. Либідь, а також біля станції метро "Лівобережна".

Читайте також: В Україні сніг почне танути з перших чисел квітня, - Кульбіда

При цьому Національний екологічний центр України (НЕЦУ) коментує, що сніг у кінці березня, якого Київ не бачив вже 100 років, - це результат того, про що вже декілька років говорять учені - глобальної зміни клімату. "Якщо зараз направляти кошти і зусилля на боротьбу із змінами клімату, то в майбутньому нам не доведеться адаптуватися до його наслідків, які коштуватимуть значно дорожче", - сказано в коментарі НЕЦУ.