ua en ru

Німеччина не ратифікує угоду про асоціацію між Україною та ЄС

Автор: RBC.UA
Ратифікація угоди про асоціацію між Україною і Європейським союзом у німецькому Бундестазі (нижня палата парламенту країни) на даному етапі неможлива. Про це заявив депутат від правлячого Християнсько-демократичного союзу, який очолює Федеральний канцлер Німечинни Ангела Меркель, Ґунтер Кріхбаум.

Ратифікація угоди про асоціацію між Україною і Європейським союзом у німецькому Бундестазі (нижня палата парламенту країни) на даному етапі неможлива. Про це в інтерв'ю Deutsche Welle заявив депутат від правлячого Християнсько-демократичного союзу, який очолює Федеральний канцлер Німечинни Ангела Меркель, Ґунтер Кріхбаум.

"Якщо говорити про парафування угоди про асоціацію, то йдеться про технічне завершення роботи над документом. Однак справа ще далеко не зроблена. Адже перш ніж угода набере чинності, її мають схвалити всі країни-члени Євросоюзу. Утім, такої готовності наразі немає", - наголосив він.

Німецький Бундестаг має голосувати по ратифікації угоди після відповідної рекомендації парламентського комітету у справах Європейського союзу.

Кріхбаум зазначив, що як голова цього профільного комітету, він не рекомендував би німецькому парламенту ратифікувати угоду про асоціацію між Україною та ЄС.

"У Європейського союзу є певні стандарти і цінності. Україна заявляє про своє прагнення дотримуватися цих цінностей. Йдеться про засади правової держави, демократії, дотримання свободи слова і багато іншого. Ми хочемо бачити відповідні зусилля і серйозний поступ, підтримку громадянського суспільства. Всього цього ми нині не бачимо. На жаль", - підкреслив депутат.

Кріхбаум також зазначив, що свого часу Україна вже була далі на шляху становлення демократичних структур. "На жаль, ми бачимо регрес у процесі реформ... Йдеться насамперед про розбудову незалежного правосуддя, структур правової держави, про свободу ЗМІ. Спроби залякування - неприпустимі. Має бути можливість вільного розвитку неурядових організацій і фондів", - вважає депутат.

На його думку, якщо Україна "хоче їхати в Європу, то не варто вмикати задній хід і треба прийняти цінності і стандарти, на яких стоїть Європа".

"Я хочу лише підкреслити позицію німецького уряду, який заявляє про неможливість підписання угоди про асоціацію. До речі, без позитивного вотуму Бундестагу уряд не зможе схвалити цей документ", - підкреслив Кріхбаум.

Він також припустив можливість, що парламенти деяких країн ЄС вже незабаром ратифікують угоду з Україною. "Німецький Бундестаг, безперечно, не належатиме до їхнього числа", - вкотре наголосив Кріхбаум.

На його думку, українському уряду хотілося би похвалитися "євроінтеграційними успіхами" напередодні виборів. "Так само зараз український уряд хоче урочисто інсценувати технічний процес парафування угоди про асоціацію з Євросоюзом як політичний успіх. Для нас принципово інше: аби наші партнери дотримувалися стандартів правової держави. Але до цього ще далеко", - підкреслив депутат Бундестагу.

Нагадаємо, сьогодні в Брюсселі відбудеться парафування угоди про асоціацію (УА) між Україною і Євросоюзом. Очікується, що з української сторони угоду парафує заступник міністра закордонних справ Павло Клімкін. З європейської сторони цей документ має підписати керуючий директор Служби зовнішніх дій з питань Європи та Центральної Азії Мирослав Лайчек.

Проте, за інформацією видання "Комерсант-Україна", повноцінно провести цю процедуру сторонам не вдасться, оскільки робота над договором досі не завершена, і парафовані будуть близько 170 сторінок з 1700 сторінок документа.

Напередодні співдоповідач Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) Маїліс Репс заявила, що процес ратифікації СА України і ЄС може зайняти два роки.

Нещодавно Президент України Віктор Янукович, відповідаючи на запитання журналістів щодо термінів парафування угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, наголосив: "парафування - це технічна робота, вона буде виконана, а ратифікація - це наступне питання".

Україна і ЄС почали переговори про нову угоду 5 березня 2007 р., а переговори про створення зони вільної торгівлі - 18 лютого 2008 р. На саміті україна-ЄС у Парижі 9 вересня 2008 р. Україна не отримала гарантій вступу в ЄС. Натомість було схвалено рішення про те, що новий документ, який регламентує відносини України і ЄС, матиме назву "Угода про асоціацію".