У Сеулі відбулася зустріч Януковича і Обами (відео)

В рамках Сеульського саміту з питань ядерної безпеки, який завершується сьогодні, 27 березня 2012 р., відбулася двостороння зустріч Президентів України та США Віктора Януковича і Барака Обами. Янукович та Обама обговорили питання ядерної безпеки, зокрема ініціативу української сторони щодо створення науково-дослідного центру на базі Чорнобильської АЕС.

В рамках Сеульського саміту з питань ядерної безпеки, який завершується сьогодні, 27 березня 2012 р., відбулася двостороння зустріч Президентів України та США Віктора Януковича і Барака Обами.  Янукович та Обама обговорили питання ядерної безпеки, зокрема ініціативу української сторони щодо створення науково-дослідного центру на базі Чорнобильської АЕС.

"Ініціатива України, на яку поки що немає відповіді, але вона залишається на розгляді, - це створення науково-дослідного центру світового рівня на ЧАЕС. Ми говорили з ним (Обамою) в основному про ці питання", - повідомив Янукович за підсумками зустрічі, передає радіо "Свобода".

На думку Януковича, досвід України, накопичений за 25 років після аварії на ЧАЕС, буде корисний для всього світу. Він також вважає, що до питання створення науково-дослідного центру на базі ЧАЕС слід було б залучити і Японію, яка також має досвід подолання аварій такого роду.

Янукович повідомив, що на зустрічі з Обамою говорили також про те, що вже зроблено Україною в плані виконання зобов'язань щодо відмови від високозбагаченого урану, а також про перспективу відносин двох країн у питаннях ядерної безпеки. "Сьогоднішнє обговорення було і з точки зору того, що вже було зроблено, і з точки зору майбутнього, що робити далі", - додав Президент України.

Раніше Янукович заявив, що Україна 26 квітня почне будівництво нового конфайнмента над аварійним блоком ЧАЕС .

Також Янукович під час Сеульського саміту з питань ядерної безпеки зустрівся з Президентом Європейської Ради Германом ван Ромпеєм та Президентом Європейської Комісії Жозе Мануелем Баррозу. Під час зустрічі сторони обговорили стан відносин України та Європейського Союзу.

Відповідаючи на запитання журналістів щодо термінів парафування угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, Президент наголосив: "парафування - це технічна робота, вона буде виконана, а ратифікація - це наступне питання".

Очікувалось, що саміт з питань ядерної безпеки у столиці Південної Кореї Сеулі планують відвідати представники 58 країн і міжнародних організацій, у тому числі близько 48 глав держав, зокрема, голова КНР Ху Цзіньтао і генеральний секретар ООН Пан Гі Мун.

Основними питаннями порядку денного саміту стане забезпечення основи для переходу від зобов'язань, прийнятих на попередній зустрічі у Вашингтоні, до конкретних дій, спрямованих на те, щоб гарантувати безпеку ядерних матеріалів і запобігти доступ до них з боку терористів.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top