Державна автоінспекція (ДАІ) змінила процедуру оплати штрафів за порушення правил дорожнього руху.
Державна автоінспекція (ДАІ) змінила процедуру оплати штрафів за порушення правил дорожнього руху. Про це повідомляє прес-служба ДАІ.
"Державтоінспекція повідомляє учасникам дорожнього руху, що в процедурі оплати штрафів за порушення правил дорожнього руху відбулися зміни. Відтепер в квитанції необхідно вказувати не тільки код платежу, прізвище, по батькові платника, але і серію та номер протоколу про адміністративне правопорушення", - повідомили в прес -службі.
Читайте також: Підводні камені нових ПДР
У відомстві зазначили, що відповідне нововведення допоможе уникнути непорозумінь, які виникають при з'ясуванні своєчасної сплати платежів у виконавчій службі. "Щоб уникнути непорозумінь, варто пам'ятати, що згідно зі ст. 307 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП), штраф повинен бути сплачений порушником не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження або внесення подання прокурора такої постанови - не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або подання без задоволення", - йдеться в повідомленні.
У відповідності зі ст. 308 Кодексу України про адміністративні правопорушення, у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 КУпАП, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується:
- Подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті КУпАП і відзначеного в постанові про стягнення штрафу;
- Витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом міністрів України.
Читайте також: Кабмін ввів нову форму водійських посвідчень
Зазначимо, що Міністерство внутрішніх справ розробило і направило на затвердження в Кабмін зміни в ПДР. Паралельно у Верховній Раді зареєстрований законопроект № 2026 "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за порушення вимог законодавства у сфері дорожнього руху".
Ці ініціативи викликані страхітливою статистикою ДТП. Загальна кількість ДТП в Україні з постраждалими у 2012 р. склало 30,5 тис., 5 тис. 46 осіб загинули та 37 тис. 400 - травмовані. У МВС заявляють, що нововведення в ПДР спрямовані на різке зниження кількості ДТП, і, відповідно, зменшення смертності на дорогах.