ua en ru

ФРС США зберегла облікову ставку в діапазоні 0-0,25%

Автор: RBC.UA
Федеральна резервна система (ФРС) США ухвалила рішення зберегти ключову облікову ставку в діапазоні 0-0,25% річних. Відповідне рішення було прийнято за підсумками засідання Комітету з операцій на відкритому ринку (FOMC).

Федеральна резервна система (ФРС) США, очолювана Беном Бернанке (на фото), ухвалила рішення зберегти ключову облікову ставку в діапазоні 0-0,25% річних. Відповідне рішення було прийнято за підсумками засідання Комітету з операцій на відкритому ринку (FOMC), що завершилося сьогодні, говориться в повідомленні ФРС.

Це рішення прогнозувалося більшістю аналітиків.

За підсумками засідання 29-30 січня ФРС не прийняла нових рішень, відзначивши в той же час, що продовжує стежити за розвитком економічною ситуацією в країні. Згідно з текстом заяви, в останні місяці 2012 р. зростання економіки США "призупинилося у зв'язку з порушеннями в роботі підприємств і установ, викликаними погодними умовами". Рівень безробіття як і раніше залишається високим, незважаючи на те, що в країні в "помірному темпі" зростає кількість робочих місць. Результати, які показує ринок нерухомості, характеризуються як "обнадійливі".

Читайте також: ВВП США в 2012 р. виріс на 2,2%

Згідно з прогнозами ФРС, базова ставка, швидше за все, буде залишатися "на виключно низьких рівнях" до тих пір, поки рівень безробіття становитиме 6,5% і більше. ФРС утримує ключову ставку (так звану ставку по федеральних фондах) практично на нульовому рівні з грудня 2008 р.

Крім того, ФРС продовжить скуповувати забезпечені іпотекою цінні папери в обсязі 45 млрд дол. в місяць "до значного поліпшення прогнозу щодо ситуації на ринку праці".

У той же час, говориться у звіті, істотний ризик представляють такі проблеми, як боргова криза в Європі, а також стан справ на ринку нерухомості. Прогноз по довгостроковій інфляції "залишається сприятливим".

За збереження сверхмягкой грошово-кредитної політики проголосували 9 з 10 членів FOMC. Проти виступила президент Федерального резервного банку Канзас-Сіті Естер Джордж, яка побоюється того, що проведення подібної політики загрожує дисбалансом економіки в майбутньому.

Читайте також: США можуть оголосити дефолт вже в лютому, - Мінфін (відео)

Нагадаємо, в грудні 2012 року ФРС США також зберегла ключову облікову ставку без змін - у діапазоні 0-0,25% річних. Тоді ж Федрезерв ухвалив рішення продовжити політику "кількісного пом'якшення" (QE) в 2013 р. Як повідомлялося, відомство має намір купувати в щомісячному режимі іпотечні цінні папери на 40 млрд дол. і довгострокові боргові зобов'язання федерального Казначейства в обсязі 45 млрд дол.

Відзначимо, згідно з прогнозом аналітика JP Morgan Вівека Джунеха, ФРС буде тримати ставки на незмінному рівні до середини 2015 р.

Читайте також: ФРС США оголосила новий раунд QE

В середині вересня ц.р. ФРС США оголосила новий раунд так званого "кількісного пом'якшення" (QE3), в рамках якого буде щомісяця купувати іпотечні облігації на 40 млрд дол. Крім того, ФРС продовжила очікуваний період збереження облікової ставки поблизу нуля до середини 2015 р.

З 2008 р. Федеральний резерв провів два раунди кількісного пом'якшення, закачавши в фінансову систему 2,3 трлн дол. через покупку іпотечних облігацій, зобов'язань таких урядових агенцій, як Fannie Mae і Freddie Mac, і казначейських облігацій США. Ключова ставка ФРС утримується в діапазоні 0-0,25% з грудня 2008 р. За допомогою виключно м'якої грошово-кредитної політики ФРС сподівається поліпшити ситуацію на ринку праці, яка як і раніше далека від нормальної. Рівень безробіття в країні тримається вище 8% з початку 2009 р., в останні місяці зростання нових робочих місць серйозно сповільнився і просто не встигає за ростом населення.

Відзначимо, 11 жовтня 2012 р. голова ФРС з питань фінансового регулювання Деніел Тарулло зажадав від Конгресу ввести обмеження розміру банків США. Він пропонує визначити максимальну частку до ВВП країни максимального обсягу недепозитних зобов'язань банків. Окрім цього, Тарулло запропонував комісії з цінних паперів і бірж (SEC) посилити регулювання фондів грошового ринку.

Читайте також: ФРС США переглядає спосіб спілкування з ринками

В даний момент в США вже діє обмеження: в одному банку США не може бути зосереджено більше 10% загальних зобов'язань банківської системи. Причому зобов'язання банків, за винятком внесків, не можуть перевищувати суму в 1,3 трлн дол., або 2% ВВП. Раніше представники Демократичної партії США внесли на розгляд до Конгресу законопроект, згідно з яким банк не може зосереджувати обсяг зобов'язань більше 3% ВВП.

За оцінками експертів, якщо ініціатива Тарулло дістане схвалення в Конгресі в сукупності з пропозицією демократів, шість найбільших банків США за обсягом активів - JРМorgan Chase, Bank of America, Citigroup, Wells Fargo, Goldman Sachs і Morgan Stanley - будуть розділені на дрібніші організації.