ua en ru

ФРС хоче ввести обмеження розміру банків США

Автор: RBC.UA
Голова ФРС з питань фінансового регулювання Деніел Тарулло вимагає від Конгресу ввести обмеження розміру банків США.

Голова ФРС з питань фінансового регулювання Деніел Тарулло вимагає від Конгресу ввести обмеження розміру банків США.

Він пропонує визначити максимальну частку до ВВП країни максимального обсягу недепозитних зобов'язань банків. Окрім цього, Тарулло запропонував комісії з цінних паперів і бірж (SEC) посилити регулювання фондів грошового ринку, повідомляє "Росія 24".

"Фонди грошового ринку залишаються важливою частиною тіньової банківської системи і представляють ключовий потенційний системний ризик навіть у посткризових умовах", - відзначив він.

Читайте також: ФРС США переглядає спосіб спілкування з ринками

В даний момент в США вже діє обмеження: в одному банку США не може бути зосереджено більше 10% загальних зобов'язань банківської системи. Причому зобов'язання банків, за винятком внесків, не можуть перевищувати суму в 1,3 трлн дол., або 2% ВВП. Раніше представники Демократичної партії США внесли на розгляд до Конгресу законопроект, згідно з яким банк не може зосереджувати обсяг зобов'язань більше 3% ВВП.

За оцінками експертів, якщо ініціатива Тарулло дістане схвалення в Конгресі в сукупності з пропозицією демократів, шість найбільших банків США за обсягом активів - JРМorgan Chase, Bank of America, Citigroup, Wells Fargo, Goldman Sachs і Morgan Stanley - будуть розділені на дрібніші організації.

У середині вересня ц.р. ФРС США оголосила новий раунд так званого "кількісного пом'якшення" (QE3), в рамках якого буде щомісяця купувати іпотечні облігації на 40 млрд дол. Крім того, ФРС продовжила очікуваний період збереження облікової ставки поблизу нуля до середини 2015 р., випливає з заяви комітету з операцій на відкритому ринку (FOMC).

Читайте також: ФРС США буде застосовувати і далі стимулюючі заходи, якщо і наскільки це необхідно (відео)

Нагадаємо, у серпні ц.р. американські регулятори звернулися до п'яти найбільших банків США: Bank of America, Goldman Sachs, Citigroup, Morgan Stanley і J.Р.Мorgan Chase - із закликом підготувати заходи на випадок банкрутства на тлі уповільнення темпів зростання світової економіки, оскільки в даному випадки банки не зможуть розраховувати на допомогу уряду.

Регулятори вимагали від банків приготувати термінові заходи запобігання банкрутству, що включають скорочення ризиків, продаж бізнесу, а також пошук альтернативних джерел фінансування у випадку, якщо кредитори опиняться ізольовані від міжнародних боргових ринків.

"Плани відновлення", запитані регуляторами, відрізняються від заходів, що передбачаються законом Додда-Франка, прийнятому в 2010 р. Закон Додда-Франка вводить спеціальний правовий режим ліквідації для крупних фінансових установ, банкрутство яких може загрожувати фінансової системи США, а "плани відновлення" передбачають збереження цілісності фінансової системи без ліквідації найбільших банків.

"Плани відновлення" американських банків не були офіційно оприлюднені, проте відомо, що в червні 2011 р. Bank of America сповістив ФРС, що у разі потреби екстреного залучення капіталу закриє відділення в деяких частинах країни.