У вівторок голова Федеральної резервної системи США Бен Бернанке виступив перед конгресменами. Ключовою темою його виступу була нинішня ультрам’яка монетарна політика. Бернанке зазначив, що переваги заходів стимулювання, очевидно, переважують можливі витрати та пов'язані з ними ризики.
У вівторок голова Федеральної резервної системи США Бен Бернанке (на фото) виступив перед конгресменами. Ключовою темою його виступу була нинішня ультрам’яка монетарна політика. Бернанке зазначив, що переваги заходів стимулювання, очевидно, переважують можливі витрати та пов'язані з ними ризики, передає Reuters.
За словами Бернанке підстав для згортання третього раунду програми "кількісного пом'якшення" (QE3) на даний момент немає.
За його словами, інфляція, розглянута противниками QE3 як основний привід для закінчення цієї програми, в осяжному майбутньому не перевищить цільовий показник ФРС, встановлений на рівні 2%.
Читайте також: Профільний комітет Сенату США схвалив кандидатуру Джека Лью на пост міністра фінансів
За його словами, з моменту його минулого виступу в сенаті економіка США продовжувала зростати і теми відновлення були помірними, але дещо нерівномірними. Щомісячний обсяг покупок активів з боку ФРС з січня 2013 р. становить 85 млрд дол. Йдеться про програму покупок "трежеріс" у розмірі 45 млрд дол (замість завершилася операції "Твіст"), а також скупки цінних паперів,забезпечених іпотечними облігаціями у розмірі 40 млрд дол цінних паперів, яка почалася у вересні в рамках запуску QE3.
Бен Бернанке також закликав владу США уникнути заходів значного скорочення витрат, які вступлять чинності 28 лютого 2013 р. За його думку, в поєднанні з підвищенням податків вони можуть сильно перешкодити відновленню американської економіки, а також представляють пряму загрозу для економічної експансії.
"Конгресу та адміністрації слід розглянути можливість заміни різкого скорочення витрат в рамках секвестру, яка набуде чинності пізніше на цьому тижні, на заходи, які зможуть скоротити дефіцит більш плавно в короткостроковій перспективі, але більш значно в довгостроковій", - підкреслив він.
Читайте также: ФРС США прогнозує середні темпи зростання економіки країни (відео)
Члени Комітету з операцій на відкритому ринку (FOMC) продовжують сперечатися про обсяг і терміни згортання QE3. Деякі аналітики вважають, що закінчення програми QE3 - хороша ознака, що свідчить про те, що ФРС вірить у силу американської економіки.
Глава ФРС також заявив, що США не беруть участь в "валютних війнах". Нагадаємо, що побоювання експертів про новий раунд "валютних війн" (спробах штучно знизити вартість місцевої валюти для допомоги експортерам та національної промисловості) були пов'язані з початком надм’якої кредитно-грошової політики Банку Японії на початку 2013 р. При цьому Бернанке визнав, що є "голубом", тобто виступає за проведення м'якої монетарної політики, проте, за словами глави ФРС, під час його керівництва рівень інфляції був одним з найнижчих за всю історію існування організації.
Читайте також: Країни G20 зобов'язалися утримуватися від "валютних воєн"
Однак, за словами Бернанке, низька інфляція та повільні темпи економічного зростання в США можуть спровокувати дефляцію.
"Враховуючи наш рівень інфляції у розмірі, що не перевищує 2%, ми намагаємося не допустити ризику дефляції, який часом відступає, але коли інфляція наближається до нульової позначки, то ризик дефляції збільшується, а інфляція не повинна бути занадто низькою. Я можу зрозуміти людей, які не розуміють, чому низький рівень інфляції - це погано, проте у нас є ризик повторити ситуацію Японії, де тривала дефляція стала перешкодою для зростання економіки і стабільності", - підкреслив Бен Бернанке.