ФРС США прогнозує середні темпи зростання економіки країни (відео)
Федеральна резервна система (ФРС) чекає середніх темпів зростання економіки США в найближчому майбутньому. Про це говориться в опублікованому звіті про засідання Комітету з операцій на відкритому ринку (FOMC) від 29-30 січня 2013 р. В якості позитивних чинників члени комітету відзначили часткове відновлення ринку нерухомості і повільне зниження рівня безробіття - в грудні 2012 р. він склав 7,8%. У ФРС підкреслили, що в автомобілебудівній і енергетичній сферах промисловості очікується значне зростання зайнятості.
Проте, незважаючи на ознаки відновлення економіки, низка членів FOMC висловила побоювання у зв'язку з тим, що темпи економічного зростання в Сполучених Штатах далекі від бажаних.
"Низка глав федеральних резервних банків висловила тривогу у зв'язку з тим, що темпи економічного зростання останнім часом знизилися через погіршення фінансових умов і слабкої активності після кризи, зниження інвестицій і супутнього використання нових технологій і так далі. Багато учасників засідання стурбовані тим, що якщо економіка і далі перебуватиме в проблемному стані, то зниження інвестицій і недостатньо активне використання робочої сили негативно позначиться на довгострокових перспективах", - наголошується в протоколах засідання Комітету.
Читайте також: Бюджет США в січні вперше за 5 років виявився профіцитним
Зазначимо, що в даний час рівень безробіття в США складає 7,9%. Його зниження було оголошене однією з цілей політики "кількісного пом'якшення", третій раунд якої був початий ФРС в кінці 2012 р.
В опублікованих протоколах також говориться, що ринок виявився не готовий до нової системи економічних індикаторів, або "порогів", які почала використовувати ФРС в 2012 р. Зокрема, як зазначив один з учасників засідання, частина біржових гравців інтерпретувала "пороги" як трігери, після досягнення яких Федеральна резервна система автоматично починає своє втручання. У зв'язку з системою індикаторів у ФРС в даний час йде дискусія про те, як краще доносити до ринків рішення комітету і чи не слід ввести "консенсусний" прогноз дій ФРС на випадок досягнення певних порогів. Проте поки ніяких дій комітет не робив.
Читайте також: Обама закликав відкласти автоматичне скорочення держвидатків
Також ФРС може понизити або припинити викуп цінних паперів до відновлення ринку зайнятості. ФРС заявила, що перегляне свої покупки активів на березневому засіданні. Низка учасників засідання вважають, що викуп цінних паперів з боку ФРС, враховуючи співвідношення переваг і недоліків, може бути припинений або зменшений масштаб інтервенцій ФРС до того моменту, коли прогнози по стану ринку зайнятості серйозно покращаться.
Зазначимо, що зараз в рамках третього раунду політики "кількісного пом'якшення" ФРС щомісячно купує облігацій федерального Казначейства і іпотечних цінних паперів на 85 млрд дол. з метою стимулювати економічну активність і зростання зайнятості. По прийнятій в 2012 р. схемі економічних індикаторів або "порогів", ФРС раніше заявляла про те, що проводитиме інтервенції до досягненні рівня безробіття нижче 6,5%.
Читайте також: Ризик рецесії в США знижується, - Goldman Sachs
Крім того, ФРС почала річну програму зі збільшенню кількості брокерів-партнерів. В даний час Федеральний резервний банк (ФРБ) Нью-Йорка, який здійснює щомісячний викуп цінних паперів від імені ФРС на 85 млрд дол., працює з 21 фінансовою організацією. До їх числа входять банки J.Р.Мorgan Chase і UBS. Умови пробної програми, яка розрахована на один рік, дозволить безпосередньо працювати з ФРБ Нью-Йорка меншим за розміром організаціям.
Для того, щоб стати брокером і отримати право безпосередньо працювати з ФРБ Нью-Йорка, фінансовим організаціям належить пройти перевірку на відповідність низці вимог. Зокрема, розмір їх чистого статутного капіталу повинен складати від 1 млн до 50 млн дол. Представники ФРС не почали коментувати можливий зв'язок між запуском програми і тим, що 21 брокер, який працює з ФРБ Нью-Йорка, не відповідає вимогам даної організації.