Французький уряд має намір прийняти поправки до бюджету на 2012 р. з урахуванням внесків в Європейський стабілізаційний механізм (ESM). Про це повідомив прем'єр-міністр Франції Франсуа Фійон.
Французький уряд має намір прийняти поправки до бюджету на 2012 р. з урахуванням внесків в Європейський стабілізаційний механізм (ESM). Про це повідомив прем'єр-міністр Франції Франсуа Фійон, передає Reuters.
За його словами, поправки до бюджету повинні бути прийняті на початку 2012 р.
Частка Франції в ESM складе 16 млрд євро, які країна повинна буде внести протягом 5 років, починаючи з другої половини 2012 р., оскільки, згідно з рішенням, прийнятим європейськими лідерами на саміті ЄС в Брюсселі 9 грудня ц.р., ESM буде функціонувати як кредитний фонд вже з липня 2012 р. При цьому до середини 2013 р. він буде існувати паралельно з чинним Європейським фондом фінансової стабільності (EFSF).
Максимальний обсяг видаваних ESM кредитів визначається в розмірі не більше 500 млрд євро, при цьому передплатний акціонерний капітал складе 700 млрд євро, причому оплачувана частина акціонерного капіталу країн єврозони складе 80 млрд євро. Де факто даний механізм виконував би роль єдиного інструменту для врегулювання національних боргів країн. Варто відзначити, що Німеччина вже виступила проти цієї ініціативи.
Бюджет Франції на 2012 р. передбачає масштабні скорочення держвидатків в розмірі 18 млрд євро, спрямовані на скорочення бюджетного дефіциту і запобігання уповільнення економічного зростання.
Європа вже досить тривалий період часу намагається боротися з борговими проблемами країн-членів, однак значних успіхів у цій боротьбі поки не видно. Першою країною, яка зіткнулася з серйозними проблемами, виявилася Греція. Поки влада ЄС намагалися врятувати одного з членів Єврозони і виділяли сотні мільярдів євро Греції, інша, але вже більш значна для Європи одиниця - Італія - виявилася в положенні, близькому до грецького. До цього варто додати і боргові проблеми Ірландії, Португалії та Іспанії. Остання, за словами багатьох аналітиків, може піти шляхом Греції та Італії.