Fitch підвищило рейтинг Литви до BВВ+

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings підвищило кредитний рейтинг Литви до рівня ВВВ+ з ВВВ, прогноз по рейтингу - "стабільний".

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings підвищило кредитний рейтинг Литви до рівня ВВВ+ з ВВВ, прогноз по рейтингу - "стабільний". Про це повідомляється в прес-релізі агентства.

Підставою для рейтингової дії експерти Fitch називають "успіхи Литви в покращенні фінансового положення країни і консолідації бюджету".

Згідно з прогнозом Fitch, до 2015 р. бюджет Литви відповідатиме вимогам Маастріхтського договору, а до 2016 р. Fitch чекає профіциту бюджету.

Читайте також: Янукович домовився про стратегічне партнерство з Литвою (фото)

Наголошується, що найбільшою небезпекою для Литви і її економіки зараз є погіршення фінансової ситуації в ЄС, що може призвести до уповільнення економічного зростання і серйозних проблем у банківській сфері.

Нагадаємо, член Євросоюзу і Шенгенської зони Литва є традиційним союзником України і разом з Польщею виступає одним з головних адвокатів євроінтеграції нашої країни. Відзначимо, що Литва головуватиме в ЄС в другій половині 2013 р. Саме у столиці Литви - у Вільнюсі - в листопаді поточного року пройде саміт Східного партнерства, на якому України розраховує підписати угоду про асоціацію з ЄС, що включає положення про створення повної і всеосяжної зони вільної торгівлі.

Читайте також: Fitch підтвердило рейтинг Австралії на відмітці ААА із стабільним прогнозом

У лютому 2013 р. Президент України Віктор Янукович здійснив візит до Литви, де зустрівся з Президентом цієї країни Далею Грибаускайте (на фото). 

Президент Литви заявила тоді, що вступ до Митного союзу суперечить євроінтеграції України.

Президенти тоді підписали Дорожню карту розвитку стратегічного партнерства між Україною і Литвою на 2013-2014 рр. Документ був підготовлений на виконання домовленостей, досягнутих ще в час офіційного візиту Грибаускайте до України 22 листопада 2011 р. Важливість документа характеризує його опис на сайті Президента України: "Дорожня карта передбачає проведення протягом 2013-2014 років цільових заходів, спрямованих на поглиблення взаємодії сторін по вказаних вище основних напрямах, наповнення стратегічного партнерства між Україною і Литовською Республікою перебіг наступних двох років конкретним змістом".

Читайте також: Fitch понизило рейтинги найбільших банків Кіпру

Було заявлено, що товарообіг між країнами найближчим часом повинен вийти на рівень в 1,5 млрд дол. в рік.

Грибаускайте приїжджала до Києва в травні минулого року. Тоді вона жорстко заявила, що Україні загрожує ізоляція через ситуацію з колишнім прем'єр-міністром України Юлією Тимошенко. Президент закликала офіційний Київ до реформ і пообіцяла свою підтримку у разі їх впровадження.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся