Янукович домовився про стратегічне партнерство з Литвою (фото)
Президент України Віктор Янукович, сьогодні, 6 лютого, відвідав з офіційним візитом Литву. Янукович зустрівся з Президентом Литви Далею Грібаускайте і підписав якийсь документ про стратегічне партнерство між країнами. Власне, ніяких важливих питань на цей візит не виносилося, він був важливий для Януковича в психологічному плані. Вже ні для кого не секрет, що європейські лідери ігнорують Януковича. Навіть у Давосі йому не вдалося поспілкуватися ні з ким з європейської верхівки, а тому візит українського Президента "в гості до Європі" буде вважатися якимсь поліпшенням досить похмурої картини. Особливо напередодні саміту "Україна-ЄС". Адже Даля Грібаускайте хоч і займає жорстку позицію по справі Юлії Тимошенко, все ж більше прихильна до України, ніж її європейські колеги.
Грібаускайте приїжджала до Києва у травні минулого року. Тоді вона жорстко заявила, що Україні загрожує ізоляція через ситуацію з колишнім прем'єр-міністром України Юлією Тимошенко. Президент закликала офіційний Київ до реформ і пообіцяла свою підтримку у разі їх впровадження.
Сьогодні литовські газети переважно писали про завдання Литви сприяти наближенню Києва до Євросоюзу і європейських цінностей. Експерти у Вільнюсі твердили, що Грібаускайте повинна показати Януковичу переваги євроінтеграції на прикладі Литви.
Читайте також: Україні загрожує ізоляція через ситуацію з Тимошенко, - Грібаускайте
Янукович летів у Вільнюс, щоб головувати з Грібаускайте на Шостому засіданні Ради Президентів України і Литовської Республіки - досить формальному заході. Формальність візиту показала і програма заходів. Янукович поговорив тет-а-тет з Грібаускайте, зустрівся з головою Сейму Литви Видасом Гедвіласом і прем'єр-міністром Альгірдасом Буткявічюсом. Крім того, в рамках візиту запланована зустріч Президента України з представниками ділових кіл Литви.
Після діалогу Президенти підписали Дорожню карту розвитку стратегічного партнерства між Україною і Литвою на 2013-2014 рр. Документ був підготовлений на виконання домовленостей, досягнутих під час офіційного візиту Грібаускайте в Україну 22 листопада 2011 р. Важливість документа характеризує його опис на сайті Президента України: "Дорожня карта передбачає проведення протягом 2013-2014 років цільових заходів, спрямованих на поглиблення взаємодії сторін за вказаними вище основними напрямками, наповнення стратегічного партнерства між Україною та Литовською Республікою протягом наступних двох років конкретним змістом". Що таке "конкретний зміст" в даному випадку невідомо.
Читайте також: Джону Керрі радять утриматися від зустрічей з Януковичем
А далі була прес-конференція, на якій Янукович у властивому йому стилі говорив про затисканні пальців під час підписання Тимошенко угоди з Росією по газу в 2009 р., про спірність рахунку "Газпрому" на 7 млрд дол. за недобір Україною газ і несправедливість газової угоди з РФ.
За словами Януковича, Україна сподівається на реакцію Європейського енергетичного співтовариства в питанні переговорів з Росією. "Ми сподівалися, що почуємо реакцію енергетичного співтовариства. Для нас, під час нашого діалогу з Росією, це дуже важливо. Зараз це дуже велика проблема для нас, ми не раз надсилали листи в Європейське енергетичне співтовариство, але не отримали ніякої відповіді на них ", - сказав Президент України.
Крім того, Янукович зазначив, що питання переговорів України і Росії важливі не тільки для двох країн, але і для всієї Європи. Грібаускайте лише знизала плечима, відповівши, що нічого з цього приводу сказати не може. "Повинна бути спільна відповідь Європи", - резюмувала вона.
Щоб візит Януковича не здавався туристичним, сторони обговорили, звичайно ж, двосторонню торгівлю. Було заявлено, що товарообіг між країнами найближчим часом повинен вийти на рівень 1,5 млрд дол. в рік.
Читайте також: Єврокомісар Фюле виступить у Верховній Раді 7 лютого
Також Янукович проконсультувався з Грібаускайте з приводу головування України в ОБСЄ в 2013 року.
Нагадаємо, 25 лютого Янукович полетить до Брюсселя на саміт "Україна-ЄС", на якому буде обговорюватися європейська перспектива Києва.