Рейтингове агентство Fitch може знизити рейтинг США, якщо американські законодавці не запобіжать різке скорочення витрат бюджету.
Рейтингове агентство Fitch може знизити рейтинг США, якщо американські законодавці не запобіжать різке скорочення витрат бюджету. Про це повідомляє прес-служба агентства Fitch.
"Автоматичне набуття чинності секвестру бюджетних витрат не призведе до негативних наслідків для рейтингу США. Однак це буде свідчити про те, що вдасться досягти своєчасного угоди про додаткові заходи скорочення бюджетного дефіциту. А це необхідно для збереження рейтингу "ААА", - йдеться в повідомленні агентства.
Раніше Президент США Барак Обама закликав республіканців схвалити підвищення податків і скорочення витрат на загальну суму в 110 млрд дол і розробити новий, більш помірний план скорочення витрат. У разі якщо сторони не зможуть домовитися, з 1 березня в силу вступить автоматичне скорочення витрат на суму 85 млрд дол.
Читайте також: Обама закликав відкласти автоматичне скорочення держвидатків
Очікується, що до 2020 р. державні витрати США скоротяться на 1,2 трлн дол Секвестр може стати причиною різкого падіння темпів зростання економіки країни в поточному році. У результаті ВВП може знизитися на 0,6%.
На відміну від Fitch їхні колеги з Moody's Investors Service раніше не виключали пониження кредитного рейтингу США. Для того щоб аналітики змінили "негативний" прогноз по рейтингу США на "стабільний", законодавці повинні домогтися низхідної динаміки дефіциту бюджету США в довгостроковій перспективі.
У вівторок Президент США Барак Обама вкотре виступив із новим закликом до республіканців відкласти автоматичне скорочення бюджетних витрат. За оцінками Бюджетного бюро Конгресу, автоматичне скорочення витрат призведе до уповільнення економічного зростання і перешкодить створенню приблизно 750 тис. робочих місць.
Проте раніше спікер Палати представників Конгресу США Джон Бейнер заявив у вівторок, що план, запропонований Президентом США Бараком Обамою за секвестування бюджету, не "пройде" через Конгрес.
Читайте також: До кінця зими США повинні розібратися зі стелею держборгу, щоб уникнути краху економіки
Раніше Обама запропонував подолати проблему "фіскального обриву" шляхом збільшення доходів до бюджету за рахунок закриття податкових лазівок та обмеження податкових відрахувань. Крім цього Президент запропонував значно скоротити витрати Пентагону. Однак Бейнер відреагував на цю заяву, висловивши впевненість, що американці не підтримують заміну реального скорочення витрат новими підвищеннями податків.
Бейнер також нагадав, що Обама першим запропонував ідею секвестру і наполіг на її закріпленні в законі.
Раніше республіканці і демократи змогли уникнути "фіскального обриву", але бюджетні проблемиСША далекі від вирішення. Однак розібратися зі стелею держборгу необхідно вже до кінця зими. Представники Республіканської і Демократичної партій на самому початку нового року все ж зуміли утвердити в обох палатах Конгресу законопроект, який рятує США від "фіскального обриву". Документ був тут же підписаний Бараком Обамою, узаконити на постійній основі податкові пільги часів Президента Буша-молодшого і підвищення ставки прибуткового податку для найбагатших родин країни.
Читайте також: Рейтинг США може бути понижений, незважаючи на досягнутий компроміс по "фіскальному обриву", - Moody's
Незважаючи на те, що прості громадяни вважають Обаму переможцем у суперечці з опонентами (в цьому впевнені 57% респондентів опитування Pew Research Cente), демократам також довелося серйозно поступитися. Так, підвищення податку торкнулося лише тих, хто заробляє більше 400 тис. дол на рік (або 450 тис. дол на сім'ю), замість запланованих раніше 250 тис. і 300 тис. дол відповідно. Такі громадяни тепер будуть виплачувати у вигляді податку не 35%, а 39,6% доходу.
Зазначимо, профіцит федерального бюджету США в січні 2013 р. склав 3 млрд дол проти дефіциту в 27,4 млрд дол в січні 2012 р. Останній раз профіцит федерального бюджету США був зафіксований у січні 2008 р. І ось через 5 років бюджет знову був виконаний з профіцитом. Аналітики прогнозували, що дефіцит бюджету США в січні 2013 р. складе 2 млрд дол.