ua en ru

Європа стоїть на порозі "втраченого десятиліття", - Карні

Автор: RBC.UA
На думку низки провідних чиновників світових центробанків, Європі загрожує "втрачене десятиліття" в економіці по аналогії з Японією 90-х рр. Таку точку зору озвучили нинішній глава Банку Канади і майбутній глава Банку Англії Марк Карні і глава ФРБ Сент-Луїса Джеймс Буллард.

На думку низки провідних чиновників світових центробанків, Європі загрожує "втрачене десятиліття" в економіці по аналогії з Японією 90-х рр. Таку точку зору озвучили нинішній глава Банку Канади і майбутній глава Банку Англії Марк Карні (на фото) і глава ФРБ Сент-Луїса Джеймс Буллард, передає телеканал "Росія 24".

В рамках свого останнього офіційного виступу на посаді голови Банку Канади Марк Карні зазначив, що європейська фінансова влада повинна піти на "рішучі заходи в монетарній політиці", інакше Європі загрожує "втрачене десятиліття".

1 червня Карні покидає посаду керівника канадського ЦБ. 1 липня він приступить до нової роботи на посаді голови Банку Англії.

Читайте також: Єврозона більше не є головним ризиком для світової економіки, - Шойбле

"Європа ризикує повторити долю Японії, намагаючись вийти з кризи тільки за рахунок напівзаходів. На сьогодні ми бачимо, що економіка залишається в рецесії. Багато проблем також накопичилися і у фінансовій системі ЄС. На мій погляд, європейській економіці загрожує десятиліття стагфляції, у випадку якщо не будуть проведені серйозні реформи. Я б відзначив, що дії нинішньої влади Японії можна назвати достатньо рішучим експериментом в монетарній політиці. Уряд зважився на такі агресивні заходи з метою подолання тривалої дефляції в економіці країни", - сказав Карні.

Основна частина виступу Карні була присвячена оцінці ситуації в економіці Канади. За словами голови Банку Канади, який покине цю посаду в найближчі дні, "зі всіх країн G7 тільки Канаді не потрібні серйозні реформи".

Читайте також: В ЄС немає кризи євро, - Президент Литви

Аналогічне застереження з приводу похмурого майбутнього Європи прозвучало з боку іншого чиновника з Північної Америки.

Президент ФРБ Сент-Луїса Джеймс Буллард, виступаючи у Франкфурті, відзначив, що "ЄЦБ варто розглянути варіант програми кількісного пом'якшення, яка б враховувала відмінності в динаміці ВВП різних членів єврозони".

Буллард заявив, що один з уроків Японії полягає в тому, що, "потрапивши в пастку дефляції, з неї дуже важко вибратися". На думку чиновника ФРС, європейській владі варто подумати над можливими заходами із запобігання повторенню японського сценарію в єврозоні.

Читайте також: Європейці втрачають віру в Євросоюз, - опитування

Нагадаємо, міністр фінансів Німеччини Вольфганг Шойбле раніше заявив, що зона євро більше не є головним ризиком для світової економіки.

Президент Литви Даля Грібаускайте заявила, що в ЄС немає кризи євро. "Є фінансово-економічна криза в деяких країнах ЄС. А, наприклад, балтійські країни вже виходять з кризи. У нас зростання ВВП складає від 3 до 4%", - заявила Грибаускайте. В той же час вона відзначила, що Європі знадобиться більше часу на вихід з кризи, ніж планувалося спочатку.

Зазначимо, що в Єврокомісії вважають, що рецесія в економіці єврозони в 2013 році продовжиться, при цьому зростання не буде до 2014 р. У 2013 р. криза в Європі може досягти піку, коли сукупний державний борг в єврозоні перевищить 95,1%.