ua en ru

Європейці втрачають віру в Євросоюз, - опитування

Автор: RBC.UA
Значна частина населення Європи не відчуває довіри до Євросоюзу, свідчать дані великого соцопитування, проведеного американською дослідницькою організацією Pew Research Center.

Значна частина населення Європи не відчуває довіри до Євросоюзу, свідчать дані великого соцопитування, проведеного американською дослідницькою організацією Pew Research Center. Про це повідомляє ВВС.

У березневому опитуванні взяли участь понад 7,5 тис. осіб з восьми країн ЄС. Багато респондентів з Іспанії, Греції, Італії та Франції заявили, що введення євро значно послабило економіку їхніх країн, однак при цьому лише мала частина з них висловилася за повернення до колишньої національній валюті. "Незважаючи на розчарування в європейському проекті, євро залишається популярною валютою, яка заслуговує довіру більше 60% європейців. При цьому зростає ступінь підтримки євро в таких країнах, як Італія та Іспанія", - відзначили дослідники.

Читайте також: Великобританія не повинна покидати ЄС, - Обама

Про падіння віри в політику Євросоюзу говорить і зростаюча популярність партій, які виступають проти членства країни в блоці. Так, у Британії набирає підтримку Партія незалежності Сполученого Королівства (UKIP), аналогічні політичні уподобання громадян спостерігаються і в Ісландії.

Згідно з матеріалами дослідження індикатор, що відображає ступінь схвалення ЄС, впав за рік на 15% - з 60% до 45%.

На думку аналітиків, спостерігається зростання взаємної недовіри і велика розбіжність у поглядах між основними партнерами по ЄС - Німеччиною, Великобританією і Францією. На цьому тлі спостерігається швидка втрата впевненості в ідеалах, проголошених ЄС, що в підсумку може призвести навіть до розвалу блоку.

Читайте також: Меркель про інтеграцію усередині ЄС - останнє слово має бути за Европою, а не за окремими країнами

"Тривалий економічний криза створила в Європі відцентрові сили, що приводять до все великим розбіжностям у поглядах між європейськими партнерами. Протягом останніх 50 років політики намагалися об'єднати блок, хоча в підсумку ці спроби привели лише до ще більшої роз'єднаності і повністю дискредитували європейський проект в очах населення ", - йдеться в доповіді. Найшвидше процес "прощання з ілюзіями" протікає у Франції, де все менше людей підтримує політику Президента Франсуа Олланда.

Незважаючи на те, що Німеччина і канцлер Ангела Меркель найчастіше мають негативний імідж серед партнерів по Євросоюзу, саме ФРН заслужила найвищі оцінки за ступенем довіри до економіки країни. Меркель залишається найзнаменитішою і відомою фігурою в Євросоюзі: 74% населення вважають, що вона "добре робить роботу і намагається вивести блок з кризи". У той же час рейтинг схвалення дій Меркель знизився в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, коли індикатор був на позначці 80%.

Читайте також: Президент Франції Олланд побив рекорд непопулярності (відео)

Нагадаємо, що Європейський стабілізаційний механізм (ESM) напередодні підтвердив інформацію про виділення Кіпру першого траншу фінансової допомоги загальним розміром 3 млрд євро. У повідомленні ESM говориться, що грошовий транш сприятиме відновленню фінансової стабільності в єврозоні і допоможе виграти час для Кіпру.