Європейський центральний банк (ЄЦБ) залишив облікову ставку на рівні 0,75%, говориться в поширеному сьогодні повідомленні банку. Це рішення співпало з очікуваннями більшості аналітиків.
Європейський центральний банк (ЄЦБ) залишив облікову ставку на рівні 0,75%, говориться в поширеному сьогодні повідомленні банку. Це рішення співпало з очікуваннями більшості аналітиків.
Варто зазначити, що нинішні нульові значення ставки за депозитами і так не дають фінансовим організаціям жодних стимулів до зберігання коштів в Центробанку. Не секрет, що ЄЦБ поки програє валютну війну. ФРС, Банк Японії і Банк Англії вживають усіх можливих заходів щодо стимулювання своїх економік, наповняють їх ліквідністю, а ось ЄЦБ поки явно відстає. Звідси підсумок: за останні три місяці курс євро до долара і фунта виріс приблизно на 8%, а до японської ієни взагалі на 20%.
Читайте также: На території ЄС в 2012 р. закрилося 511 банків (відео)
Реакція єврочиновників не змусила себе чекати. Президент Франції Франсуа Олланд, спантеличений поточною ситуацією на ринку Forex, закликав колег задуматися про монетарну політику єврозони. Передумови для зниження ставки є, адже інфляція знаходиться на низькому рівні, а макроекономічні дані поки залишають бажати кращого.
Однак, європейський ЦБ ухвалив рішення в рамках своєї консервативної політики і волів дотримуватися принципу "сім разів відміряй, один раз відміряй".
Нагадаємо, ЄЦБ скоротив облікову ставку до нового історичного мінімуму в 0,75% з 1,0% 5 липня ц.р. Через кілька днів Драгі не виключив можливості подальшого зниження базової ставки у випадку появи необхідності.
Однак, на думку члена Керуючої ради ЄЦБ Бенуа Керра зниження облікової ставки не допоможе промисловості єврозони. "Зниження облікової ставки не є панацеєю, про яку мріють компанії промислового сектору. Це цілком нормально, коли керівники зайнятих у виробництві компаній мріють про зниження вартості валюти для полегшення експорту, але в той же час необхідно пам'ятати, що одночасно зростає вартість імпорту", - сказав фінансист. Він також додав, що спокуса почати нову "валютну війну", в якій переможе найбільш дешева валюта, дуже сильна. Однак, за словами Кера, в даний час цього не відбудеться.
Читайте також: Зниження облікової ставки не допоможе промисловості єврозони, - ЄЦБ
Фінансист зазначив, що в ЄЦБ є ресурси для зниження високого обсягу ліквідності на ринках Євросоюзу, але "час для цього ще не настав".
Варто також зазначити, що, на думку Маріо Драгі, економіка країн єврозони почне відновлюватися в другій половині 2013 р. На думку Маріо Драгі, найбільш важливою метою для єврозони на даний момент є подолання роздробленості на фінансових ринках.
Раніше віце-президент ЄЦБ Вітор Констанціо заявляв, що знаходяться в економічній кризі країни Європи можуть почати відновлення до середини 2013 р., проте перехід до повсюдного економічному зростанню в рамках регіону стане помітний лише до початку 2014