На території ЄС в 2012 р. закрилося 511 банків (відео)

За підсумками 2012 р. в Євросоюзі закрилося 511 банків, повідомляється в доповіді Європейського центрального банку (ЄЦБ). Таким чином, загальна кількість банків скоротилася до 9,076 тис. Про це повідомляє телеканал "Росія 24".

За підсумками 2012 р. в Євросоюзі закрилося 511 банків, повідомляється в доповіді Європейського центрального банку (ЄЦБ). Таким чином, загальна кількість банків скоротилася до 9,076 тис. Про це повідомляє телеканал "Росія 24".

Безпосередньо у єврозоні кількість кредитних установ скоротилася до 7,059 тис. Більше всього банків закрилося в Люксембурзі - 124. Далі йде Франція з 105 закритими установами. На третій строчці Італія, де закрилося 55 фінансових організацій.

У Європейському центробанку відзначають, що припинення роботи частини банків відбулося не тільки унаслідок банкрутства, але і в результаті злиття і поглинання.

У відносному виразі більше всього зникло банків в Словаччині. Там зупинили свою роботу 30% організацій. Люксембург другий - 22%. На третьому місці Франція з 9%.

Читайте також: Зниження облікової ставки не допоможе промисловості єврозони, - ЄЦБ

Всього з часів створення єврозони в 1999 р. число банків скоротилося на 28%. У абсолютному значенні фінансова система втратила 2,797 тис. банків. Найкрупнішими банківсько-фінансовими секторами залишаються Німеччина і Франція, разом складаючи 42% всіх банків єврозони.

Нагадаємо, могутня хвиля закриття банків пройшла в 2008-2009 рр., коли на світ накотилася фінансова криза. Так, в 2008 році в США було закрито 25 банків, зокрема таких гігантів, як Lehman Brothers і Bear Stearns, викликавши паніку на світових ринках, а роком раніше всього три. Тим часом, рекорд по числу банків, що припинили діяльність, в новітній історії США був поставлений в 1989 році, коли за рік закрилися 534 фінансових установи.

Читайте також: ЄС перегляне схему виділення фінпідтримки проблемним банкам

Зазначимо, про припинення своєї діяльності на початку січня 2013 р. заявив найстаріший приватний банк Швейцарії, Wegelin & Co. Таку заяву керівництво Wegelin & Co зробило після того, як визнало свою провину в тому, що банк допомагав американським громадянам ухилятися від сплати податків.

Що стосується України, то в 2012 р., за даними видання "Комерсант-Україна", сім фінустанов з іноземним капіталом пішли або до мінімуму скоротили свою присутність в країні, а інші зайнялися чищенням своїх кредитних портфелів. "Кредит Європа Банк", що належить турецькій FIBA через голландський Credit Europe Bank, закрив у січні всі свої відділення, окрім центрального офісу. Влітку шведський SEB Group продала "СЕБ Банк". Тепер це "Фідобанк".

У грудні Олександр Адаріч купив за 83 млн дол. "Ерсте Банк" в австрійської Erste Group.

Читайте також: Банкам єврозони необхідно 400 млрд євро нового капіталу, - ОЕСР

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся