Європейський центральний банк (ЄЦБ) залишив облікову ставку на рівні історичного мінімуму в 0,75%, повідомляється в поширеному сьогодні повідомленні банку.
Європейський центральний банк (ЄЦБ) залишив облікову ставку на рівні історичного мінімуму в 0,75%, повідомляється в поширеному сьогодні повідомленні банку. Це рішення збіглось із прогнозами аналітиків.
Крім того, сьогодні Банк Англії залишив базову облікову ставку без зміни - на рівні 0,5%.
Нагадаємо, ЄЦБ скоротив облікову ставку до нового історичного мінімуму в 0,75% з 1,0% 5 липня ц.р. Через декілька днів голова ЄЦБ Маріо Драгі не виключив можливості подальшого зниження базової ставки в разі необхідності.
ЄЦБ перебуває під постійним тиском як з боку інвесторів, так і з боку Міжнародного валютного фонду (МВФ) та окремих європейських лідерів, які закликають структуру до активніших дій по боротьбі з кризою. ЄЦБ наполягає, що його роль у вирішенні боргових проблем єврозони закінчена, а решта - в руках урядів держав, тоді як МВФ наполягає на відновленні європейським центробанком скупки держоблігацій країн єврозони, що, як зазначають експерти, малоймовірно.
При цьому Драгі категорично відкидає можливість розпаду єврозони. Голова ЄЦБ також не вірить у рецесію всієї єврозони. На його думку, економічна ситуація буде поступово поліпшуватися до кінця 2012 р. - початку 2013 р. При цьому зовсім нещодавно Драгі заявляв, що економічне зростання в зоні обігу євро залишається слабким, а інфляційний тиск зменшився. Відновленню економіки єврозони допоможуть, на думку голови ЄЦБ, створення європейського бюджетного союзу і випуск єдиних єврооблігацій.
Для боротьби з борговою кризою в зоні євро лідери країн ЄС домовилися про низку антикризових заходів. На саміті глав ЄС 29 червня ц.р. його учасники вирішили створити єдиний орган нагляду в банківському секторі, який буде функціонувати в тісній співпраці з ЄЦБ. Ця ініціатива дозволяє використовувати кошти Європейського фонду фінансової стабільності (EFSF) і Європейського стабілізаційного механізму (ESM) для рекапіталізації проблемних банків безпосередньо, в обхід держави. Раніше передбачалося, що нова організація почне працювати до кінця поточного року. Але міністр фінансів Німеччини Вольфганг Шойбле заявив, що наглядовий орган в банківському секторі єврозони не буде створений в 2012 р.
Також за підсумками саміту ЄС лідери блоку затвердили Пакт зростання та зайнятості Євросоюзу. Крім того, лідери ЄС погодили пакет заходів вартістю близько 120 млрд євро, що сприятиме економічному зростанню. Вони зобов'язалися збільшити капітал ЄЦБ на 10 млрд євро, що має підвищити загальний обсяг кредитування на 60 млрд і фонду допомоги вразливим країнам. Ще 55 млрд євро "нашкребли" з невикористаних фондів ЄС і призначених для малих і середніх підприємств та зайнятості молоді. Як повідомлялося, рівень безробіття в єврозоні в травні 2012 р., за уточненими даними, склав 11,1% порівняно з 11,0% в квітні ц.р.
В ЄЦБ хочуть, щоб антикризові механізми, погоджені на саміті Євросоюзу, були впроваджені якомога швидше.