ЄЦБ не в змозі вирішити структурні проблеми, що лежать в основі кризи єврозони, - Драгі
Європейський центральний банк (ЄЦБ) не в змозі вирішити структурні проблеми, що лежать в основі кризи єврозони. Таку заяву зробив сьогодні глава ЄЦБ Маріо Драгі, передає Reuters.
"Я буду краток. Проведення структурних реформ, оздоровлення бюджетів і відновлення банківської стабільності - все це не є монетарною політикою", - сказав фінансист, виступаючи в Амстердамі.
Маріо Драгі також звернувся до глав ЄС із закликом прискорити консолідацію фінансової сфери. "Я б хотів особливо підкреслити важливість швидкого доповнення Єдиного наглядового механізму під егідою ЄЦБ (Single Supervisory Mechanism) для банків Єдиним механізмом допомоги (Single Resolution Mechanism). Це необхідно для своєчасного і неупередженого реагування на кризові ситуації, особливо в ситуаціях, які зачіпають декілька держав . Що ще більш важливо, Єдиний механізм допомоги необхідний для того, щоб після нагляду SSM у нас з'явилася можливість діяти і не посилювати при цьому зв'язок національних властей з фінансовими організаціями", - підкреслив Драгі.
Читайте також: Профіцит торгового балансу єврозони в лютому виріс у 8 разів
На його погляд, відповідальність за це лежить не на центральних банках, а на урядах країн, оскільки саме вони повинні боротися з такими проблемами, як недостатня конкурентоспроможність економік і висока вартість робочої сили.
Також повідомляється, що згідно з повідомленням Драгі, економічні проблеми в єврозоні можуть розростися до загрозливих масштабів.
Єврозона другий рік поспіль не може вийти з рецесії, а ЄЦБ вже близько року зберігає ставку на рівні 0,75%.
Драгі також зазначив, що в рамках однієї країни малий бізнес стикається з куди більш серйозними проблемами, ніж великий бізнес, оскільки останній має доступ до ринків капіталу і менше залежить від локальної банківської системи.
Раніше Драгі заявляв, що економіка країн єврозони почне відновлюватися в другій половині 2013 р. Найбільш важливою метою для єврозони на даний момент є подолання роздробленості на фінансових ринках.
Читайте також: Центробанки світу змушені скуповувати ризикові активи
А ось в Єврокомісії ситуацію оцінюють більш песимістично - рецесія в економіці єврозони в 2013 році продовжиться, при цьому зростання не буде до 2014 р. При цьому комісар ЄС з фінансової політики Оллі Рен закликав європейські країни не опускати руки і не сповільнювати темпи скорочення бюджетного дефіциту.
Зазначимо, що в 2013 р. криза в Європі може досягти піку, коли сукупний державний борг в єврозоні перевищить 95,1%.