У разі непідписання угоди про асоціацію (УА) між Україною і ЄС в 2013 р., наступний шанс України буде не раніше 2015 р. Про це в інтерв'ю "Польському радіо" заявив посол Польщі в Україні Генріх Литвин.
У разі непідписання угоди про асоціацію (УА) між Україною і ЄС в 2013 р., наступний шанс України буде не раніше 2015 р. Про це в інтерв'ю "Польському радіо" заявив посол Польщі в Україні Генріх Литвин (на фото).
"Ми в ЄС сподіваємося, що в Україні відбудуться певні зміни, і вони відкриють нам шлях до підписання згаданої угоди. Крім того, аргументи про невідповідність ситуації в Україні цінностям і стандартам ЄС ми чуємо не тільки із західного боку кордону, але і від відомих представників української еліти", - сказав посол.
За його словами, з погляду політичного календаря подій в Євросоюзі, 2013 р. - це для України останній шанс підписати угоду про асоціацію в перспективі коротко- або навіть середньостроковій.
Читайте також: Не може бути сумнівів у зацікавленості ЄС підписати УА з Україною, - Фюле
"Повинні віддавати собі звіт, що якщо не підпишемо угоду до кінця цього року, нас чекає принаймні дворічна перерва, пов'язана з виборами в Європарламент і зміною керівництва ЄС", - сказав Литвин.
Він також зазначив, що з польської точки зору, угода - це інструмент, який створює можливості для змін. "Цю позицію розділяють українські аналітики - дайте нам угоду, а ми, громадянське суспільство, зможемо нею скористатися, прискорити еволюцію внутрішніх структур. І Польща легше приймає цей аргумент, ніж більшість країн ЄС. Але ми не можемо ігнорувати іншу точку зору: поки Україна не покаже себе як партнер, готовий до змін і який ці зміни вже почав, ми не можемо нічого підписати. Це два способи мислення, які функціонують паралельно. Варшава ще має оптимістичний підхід і чекає, що наступлять зміни, які переконають всіх, що варто підписати угоду", - заявив посол.
Читайте також: Янукович підписав указ про євроінтеграцію України
Зазначимо, сьогодні Президент України Віктор Янукович на зустрічі з Президентом Латвії Андрісом Берзіньшем заявив про свою надію на те, що у Вільнюсі на саміті Євросоюзу в листопаді буде підписано угоду про асоціацію і зону вільної торгівлі. Берзіньш також висловив упевненість в цьому. Вчора Президент України підписав указ про євроінтеграцію.
Також вчора питання євроінтеграції України обговорювалося в Європарламенті. Євродепутати в цілому визнають необхідність партнерства з Україною, проте вказують на цілу низку проблем з демократією. Єврокомісар з питань розширення і політики сусідства Штефан Фюле зазначив, що ЄС вельми зацікавлений у підписанні УА з Україною.
Читайте також: Янукович сподівається, що у Вільнюсі на саміті ЄС буде підписано угоду про асоціацію і ЗВТ
Нагадаємо, на саміті Україна - ЄС 25 лютого Янукович заявив, що європейська інтеграція України не підлягає ревізії. Україна чекає підписання угоди про асоціацію з ЄС, включаючи положення про зону вільної торгівлі, в листопаді 2013 р. на саміті Східного партнерства у Вільнюсі.
Угода про асоціацію України і ЄС була парафована 30 березня 2012 р. - підписана була тільки політична частина договору. Для вступу документу в силу необхідне підписання і ратифікація Верховною Радою, Європарламентом і парламентами країн-членів ЄС. Представники ЄС багато разів зазначали, що підписання угоди про асоціацію опинилося під загрозою через нинішню ситуацію в Україні.