Не може бути сумнівів у зацікавленості ЄС підписати УА з Україною, - Фюле
Європарламент сьогодні під час дебатів обговорив перспективи підписання угоди про асоціацію з Україною.
Ті, що виступали, в черговий раз підкреслили, що готові співпрацювати з Україною і підписати з нею угоду про асоціацію, проте стурбовані проявами виборчого правосуддя в країні. Проте, євродепутати відзначили позитивний тон останніх заяв Президента Віктора Януковича. В той же час вони висловили стурбованість парламентською кризою в Україні, а також фактами позбавлення Андрія Веревського і Сергія Власенка депутатських повноважень.
"Виборче правосуддя - визначальний чинник наших відносин з Україною", - заявив єврокомісар з питань розширення і політики сусідства Штефан Фюле (на фото).
"До тих пір поки питання щодо Юлії Тимошенко та Юрія Луценка не будуть належним чином вирішені, ми навряд чи зможемо говорити про виконання Україною критеріїв готовності до підписання угоди про асоціацію", - сказав Фюле.
Читайте також: Янукович підписав указ про євроінтеграцію України
Він підкреслив: "Не повинно бути сумнівів в нашій зацікавленості в підписанні угоди про асоціацію з Україною... Але ми не підемо ні на які компроміси у всьому, що стосується наших цінностей".
"Ми чітко визначили умови, на яких буде підписано угоду про асоціацію з Україною... Проблеми і перспективи євроінтеграції потрібно пояснювати не тільки українським політикам, але і простим громадянам", - підкреслив Фюле.
Він додав, що текст угоди про асоціацію Україна-ЄС може бути направлений в Раду ЄС вже ранньою весною. Перша оцінка прогресу Києва щодо виконання умов, які необхідні для підписання угоди про асоціацію, буде дана через місяць. Оцінювати прогрес України буде місія спостереження Європейського парламенту, в яку входить Пет Кокс і Олександр Кваснєвський.
Нагадаємо, Фюле 7-8 лютого відвідував Україну з візитом. Тоді він відзначив, що одночасна інтеграція України з ЄС та іншими об'єднаннями неможлива.
Читайте також: Янукович на саміті Україна-ЄС підтвердив курс України на євроінтеграцію (фото, відео)
"Україна зараз відчуває на собі серйозні енергетичні ризики. Але навіть в таких умовах вона повинна дотримуватися високих європейських стандартів", - сказала депутат Європарламенту Анна Гродська.
"Україна поки тільки наш сусід і партнер, але не член Євросоюзу", - підкреслив інший євродепутат.
Нагадаємо, на саміті Україна - ЄС 25 лютого Президент Янукович заявив, що європейська інтеграція України не підлягає ревізії. Україна чекає підписання угоди про асоціацію з ЄС, включаючи положення про зону вільної торгівлі, в листопаді 2013 р. на саміті Східного партнерства у Вільнюсі.
Читайте також: Штефан Фюле в Києві - одночасна інтеграція України з ЄС і іншими об'єднаннями неможлива (фото)
Сьогодні Янукович підписав указ про виконання умов ЄС, необхідних для підписання угоди про асоціацію з Європейським союзом. Дані відповідні доручення РНБО, Кабінету міністрів, Міністерству закордонних справ, Міністерству юстиції, Міністерству економічного розвитку і торгівлі.
Угода про асоціацію України і ЄС була парафована 30 березня 2012 р. - підписана була тільки політична частина договору. Для вступу документу в силу необхідне підписання і ратифікація Верховною Радою, Європарламентом і парламентами країн-членів ЄС. Представники ЄС багато разів відзначали, що підписання угоди про асоціацію опинилося під загрозою через нинішню ситуацію в Україні.