Однією з головних проблем економіки розвинених країн залишається зростаюче серед їхніх громадян нерівність за рівнем доходів, наголошується в опублікованій сьогодні доповіді Міжнародної організації праці (МОП).
Однією з головних проблем економіки розвинених країн залишається зростаюче серед їхніх громадян нерівність за рівнем доходів, наголошується в опублікованій сьогодні доповіді Міжнародної організації праці (МОП).
У доповіді наголошується, скорочення кількість населення із середнім рівнем доходів за тиском безробіття, в той час як бонуси, що виплачуються топ-менеджменту продовжують зростати.
"Особливо тривожна ситуація складається в деяких країнах Європи, вона починає загрожувати їхньому економічному та соціальному устрою. Необхідно глобальне оздоровлення економіки, орієнтоване на продуктивні інвестиції в поєднанні з більш ефективної соціальної захистом для найбідніших і вразливих груп населення. Серйозну увагу слід звернути на усунення нерівності в доходах, яке продовжує зростати в багатьох частинах світу ", - заявив генеральний директор МОП Гай Райдер (на фото).
Читайте також: Світовий банк поставив за мету до 2030 р. подолати бідність в усьому світі
Ще однією причиною зниження частки середнього класу експерти МОП вважають все більш нерівноправне становище малого та великого бізнесу. Більшість великих підприємств знову отримали доступ до ринку капіталу, в той час як звертається за кредитами стартапам малого бізнесу банки висувають невідповідно жорсткі умови. Така ситуація ускладнює відновлення робочих місць і в довгостроковому плані погіршує економічні перспективи.
"Скорочення груп населення із середнім рівнем доходів у розвинених країнах - тривожний сигнал. Довгострокові інвестиційні рішення, які приймають підприємства, залежать у тому числі від наявності великих за чисельністю і стабільних груп населення із середнім рівнем доходів і з відповідними можливостями в плані споживання", - зазначив директор Міжнародного інституту соціально-трудових досліджень МОП Раймонд Торрес.
У той же час в МОП відзначили, що чисельність середнього класу в країнах, що розвиваються, і країнах з ринками, що формуються Латинської Америки, Африки та Близького Сходу з 1999 р. по 2010 р. збільшилося з 263 млн чол. до 694 млн. Проте одночасно майже вдвічі зросла кількість тих, хто небезпечно балансує трохи вище межі бідності. "Багато сімей, які зуміли піднятися вище рівня бідності, сьогодні ризикують знову скотитися в убогість", - наголошується в доповіді МОП.
Читайте також: За межею бідності в Україні – 3,6 млн громадян, - Янукович
Зазначимо також, що Світовий Банк позначив боротьбу з бідністю однією з цілей своєї роботи на найближчі 17 років. У СБ підрахували, що кордоном потреби є виживання менш на 1,25 долара США на день.
Торік американська розвідка прогнозувала, що в 2030 р. загальне число людей, що живуть на межі або за межею бідності, різко зменшиться. Поряд з цим зросте кількість людей, яких прийнято відносити до середнього класу. Автори дослідження відзначали, що з найбільшими проблемами зіткнутися влади тих країн, де зростання добробуту (перехід від "бідняка" до "середнього класу") торкнеться більшої кількості людей. Причиною такого явища є цінності, які закріплюються у свідомості людини, яка здійснює зазначений перехід і закріплюється на новому щаблі.
Варто нагадати, що у минулорічному тематичній доповіді ООН відзначалося, що в Україні можна говорити про появу нових тенденцій, які свідчать на користь загального поліпшення становища бідних: за всіма монетарними порогами (як абсолютним, так і відносним) рівень бідності продовжує знижуватися.