ЄІБ виділить на розвиток ЖКГ України до 800 млн євро кредиту

Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) виділить на модернізацію систем тепло-, водопостачання і водовідведення кредит під 3% річних. Про це на робочій нараді у Дніпропетровську повідомив міністр регіонального розвитку Геннадій Темник.

Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) виділить на модернізацію систем тепло-, водопостачання і водовідведення кредит під 3% річних. Про це на робочій нараді у Дніпропетровську повідомив міністр регіонального розвитку Геннадій Темник (на фото).

За його словами, початок фінансування першого траншу попередньо планується з 2014 р. Сума першого траншу складе 200 млн євро, загальна сума кредиту - до 800 млн євро. Виплата тіла кредиту почнеться з 2020 р. за рахунок інвестиційної складової в тарифі.
Термін залучення коштів складе до 25 років. Пільговий період виплати тіла кредиту - 6 років. Мінімальна сума кредиту - від 5 млн євро.

За словами міністра, кредит буде надаватися під держгарантії, тому не потребують застави. Вартість оформлення документації включена в загальну суму позики. Одержувачем кредиту може виступити як підприємництво, так і міськвиконком.

Читайте також: Україна і ЄІБ реалізують більше 15 спільних проектів, - Колобов

Раніше віце-прем'єр-міністр України Олександр Вілкул заявив про те, що в Україні буде розпочато масштабну програму модернізації централізованих систем тепло-і водопостачання та водовідведення, устатковання будівель сучасними приладами обліку, капітального ремонту ліфтів.

Раніше Президент України Віктор Янукович заявив, що вважає недостатніми ті перетворення, які відбулися в Україні за три роки його Президентства, зокрема у сфері ЖКГ.

Стан ЖКГ багатьма визнається чи не головною проблемою сьогоднішньої України. Попередній міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Анатолій Близнюк періодично називав величезні суми, необхідні для комплексної модернізації вітчизняного ЖКГ. Так, в одній зі своїх статей він писав, що для цього необхідно 700 млрд грн. Експерти відзначали, що модернізація повинна бути скоріше точкової і для цього потрібно близько 15 млрд дол.

Читайте також: Вілкул обіцяє Україні масштабну програму модернізації ЖКГ

Міністерство економічного розвитку і торгівлі пропонує в 2013 р. направити з держбюджету на визначення засад реалізації державної політики реформування житлово-комунального господарства, здійснення заходів щодо підвищення ефективності та надійності його функціонування, забезпечення сталого розвитку для задоволення потреб населення і господарського комплексу в житлово-комунальних послугах 2,5 млрд грн.

Зазначимо, що пріоритетними галузями економіки, які на 19 років одержать податкові пільги, виявилося всього чотири: ЖКГ, транспортна інфраструктура, машинобудування та сільське господарство. У той же час в парламентській опозиції впевнені, що пріоритети повинен визначати ринок, а не держава.

Читайте також: Кабмін має намір вибірково підвищити тарифи ЖКГ і розширити коло одержувачів субсидій

Варто також зазначити, що за даними міністра фінансів Юрія Колобова, Україна і Європейський інвестиційний банк разом реалізують понад 15 проектів.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся