Вілкул обіцяє Україні масштабну програму модернізації ЖКГ

В Україні буде почата масштабна програма модернізації централізованих систем тепло- і водопостачання і водовідведення, устаткування будівель сучасними приладами обліку, капітального ремонту ліфтів. Про це заявив віце-прем'єр-міністр України Олександр Вілкул.

В Україні буде почата масштабна програма модернізації централізованих систем тепло- і водопостачання і водовідведення, устаткування будівель сучасними приладами обліку, капітального ремонту ліфтів. Про це заявив віце-прем'єр-міністр України Олександр Вілкул (на фото) під час привітання працівників житлово-комунального господарства і побутового обслуговування населення України з професійним святом, повідомляє прес-служба Кабміну.

Віце-прем'єр-міністр зазначив, що житлово-комунальне господарство - одна з найскладніших областей, якій необхідно приділяти особливу увагу.

"Урядом розроблений комплекс заходів по підвищенню якості комунальних послуг і умов праці робітників галузі. Буде почата масштабна програма модернізації централізованих систем тепло- і водопостачання і водовідведення, устаткування будівель сучасними приладами обліку, капітального ремонту ліфтів. Особлива увага приділятиметься впорядкуванню міст і районів. Передбачена модернізація комунальної техніки", - сказав Вілкул.

Читайте також: Кабмін має намір вибірково підвищити тарифи ЖКГ і розширити коло одержувачів субсидій

Віце-прем'єр України також зазначив, що в наданні побутових послуг населенню буде продовжений процес підвищення якості обслуговування і спектру послуг. "Сервіс стає могутньою індустрією з великим потенціалом розвитку", - сказав він.

Нагадаємо, раніше Президент України Віктор Янукович заявив, що вважає недостатніми ті перетворення, які відбулися в Україні за три роки його Президентства, зокрема у сфері ЖКГ.

Читайте також: Кабмін хоче стимулювати розвиток ЖКГ, транспорту, машинобудування і АПК

Стан ЖКГ багатьма визнається чи не головною проблемою сьогоднішньої України. Попередній міністр регіонального розвитку, будівництва і житлово-комунального господарства Анатолій Близнюк періодично називав величезні суми, необхідні для комплексної модернізації вітчизняного ЖКГ. Так, в одній зі своїх статей він писав, що для цього необхідно 700 млрд грн. Експерти зазначали, що модернізація має бути швидше точковою і для цього буде потрібно близько 15 млрд дол.

Міністерство економічного розвитку і торгівлі пропонує в 2013 р. направити з держбюджету на визначення основ реалізації державної політики реформування житлово-комунального господарства, здійснення заходів щодо підвищення ефективності і надійності його функціонування, забезпечення стійкого розвитку для задоволення потреб населення і господарського комплексу в житлово-комунальних послугах 2,5 млрд грн.

Читайте також: Мінекономрозвитку пропонує в 2013 р. направити з держбюджету на реформування ЖКГ 2,5 млрд грн

Зазначимо, в уряді вирішили визначити перелік пріоритетних галузей економіки, які на 19 років отримають податкові пільги. Їх виявилося всього чотири: ЖКГ, транспортна інфраструктура, машинобудування і сільське господарство. В той же час в парламентській опозиції упевнені, що пріоритети повинні визначати ринок, а не держава.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся