Губернатор Дніпропетровської області Валентин Резніченко зміцнює команду людьми з команди екс-регіоналів. Схоже, в області справа рухається до формування широкої коаліції у складі "Блоку Петра Порошенко" і "Опозиційного блоку" проти Ігоря Коломойського.
Губернатор Дніпропетровської області Валентин Резніченко зміцнює команду людьми з команди екс-регіоналів. Схоже, в області справа рухається до формування широкої коаліції у складі "Блоку Петра Порошенко" і "Опозиційного блоку" проти Ігоря Коломойського.
Свою першу розширену прес-конференцію голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко дав через місяць після свого призначення на цей пост. Весь цей місяць громадськість харчувалася виключно чутками про кадрові перестановки і нові домовленості на регіональному рівні, гадаючи, як новий губернатор впорається з купою місцевих проблем, головна з яких - забезпечення обороноздатності прифронтового регіону.
Слід зазначити, що Резніченко, прийшовши на посаду голови ДніпрОДА, не став "мести по-новому", як це було під час його короткого перебування на посаді голови Запорізької ОДА. У Запоріжжі, нагадаємо, за офіційною версією, він був призначений "через свою рівновіддаленість як від Ахметова, так і від Коломойського". А через місяць Резніченко був переведений в Дніпропетровськ.
У Дніпропетровській ОДА практично всі ключові фігури адміністрації залишилися на своїх місцях. Це стосується і старожила ОДА Олега Кужмана, представленого на посаду заступника губернатора. Кужман два роки тому очолював підрозділ Севастопольської міськдержадміністрації (під начальством дніпропетровця Володимира Яцуби) і був замішаний в корупційному скандалі. Це не завадило йому органічно вписатися в керівництво при ОДА Ігоря Коломойського. А зараз, можливо, Кужман піде на підвищення.
Заслуговує уваги призначення Айни Тимчук, що раніше носила прізвище Риженко. В адміністрації екс-віце-губернатора Геннадія Корбана вона грала не останню роль - і без зволікання була перепризначена на посаду керівника апарату при новому губернаторові, близькому до глави Адміністрації Президента Бориса Ложкіна. Схоже, Резніченку стане в нагоді досвід курирування Айною Тимчук декількох виборчих кампаній в Харкові і в Дніпропетровську, які дали потрібний результат.
На своєму місці поки що залишається ключова фігура команди Коломойського - Святослав Олійник, кандидатура якого подана на розгляд у Київ. Зберіг свою позицію і головний по медицині в ОДА Ігор Македонський.
Подейкують, що така спадкоємність була заздалегідь обговорена і з Ігорем Коломойським, і вище. Навіть команда Коломойського не стала руйнувати роками сформовану схему роботи ОДА, провівши ротації лише на кількох важливих для себе напрямках.
Втім, новий губернатор не поспішає афішувати свої кадрові призначення - на сайті ДніпрОДА досі не активна сторінка, на якій повинні бути вказані дані про заступників голови ОДА.
Отже, на своїй першій прес-конференції Валентин Резніченко заявив, що він прихильник спадкоємності влади, незалежно від прізвищ керівників. Це стосується, мабуть, не тільки команди Коломойського, але і регіоналів, що панували в області за часів президентства Віктора Януковича.
Так, інформація про призначення радником губернатора скандально відомого в області нардепа-аграрія Вадима Нестеренка, який оскандалився підкупом виборців хлібобулочними виробами, розбурхала уми дніпропетровських громадських активістів та журналістів. Почали множитися конспірологічні теорії про змову людей Порошенка та екс-регіоналів, про їх можливу широку коаліцію в місцевих радах, про їхню дружбу проти "людей Коломойського".
Аргументація цього призначення виглядала досить непереконливою. "З Нестеренком, який керує холдингом, який володіє 50% ринку хлібопродукції в регіоні, були досягнуті домовленості про збереження цін на так званий соціальний хліб. Нам важливо утримувати ціни на хліб. Мені потрібні якісні консультації по сільському господарству", - сказав глава ДніпрОДА.
Звідси можна зробити далекосяжний висновок-запитання: якщо б Нестеренко не отримав прямий доступ до губернатора, то він міг почати розхитувати ситуацію в регіоні, штучно підвищуючи ціни на хліб?
Фактом, що підкріпив чутки про створення широкої коаліції в області, став і візит Валентина Резніченка до Кривого Рогу - відому вотчину Вілкулів. "... тут (у Кривому Розі) сепаратистів немає", - сказав, зокрема, губернатор.
Далі він заявив, що бачить в Олександрі Вілкулі чи не гаранта безпечного проведення травневих заходів, оскільки побоюється "зіткнень між опозиціонерами і революціонерами". Це вже важко розцінити інакше, ніж підігравання екс-регіоналам "Опозиційного блоку", які хочуть реваншу в регіоні.
Початок активних дій членів "Опозиційного блоку", схоже, розпочнеться вже в травні. Так, вже відомо, що їм ніхто не завадить провести "свої" заходи на 1 травня і 9 травня. Очевидно, що ці свята будуть трактуватися в дусі СРСР - на тлі ностальгії за "доларом по вісім гривень". Наприклад, в кінці квітня Олександр Вілкул та Юрій Бойко їздили по дніпропетровським підприємствам (у керівництві яких значаться їх колишні соратники по Партії регіонів), і агітували робочих прийняти участь у заходах на 9 травня.
Також з моменту відставки Коломойського активізація у місцевому медіа-просторі екс-губернатора, нардепа від "Опозиційного блоку" Олександра Вілкула стала абсолютно очевидною. Його навіть називають у списку претендентів на посаду мера Дніпропетровська.
До Дніпропетровська після багатотижневої відсутності в Україні повернувся голова облради, близький друг Олександра Вілкула - Євген Удод. Очевидно, він більше не побоюється своєї відставки.
Після відставки Коломойського знову став публічним екс-секретар Дніпропетровської міськради Максим Романенко. Він був зміщений 4 березня з посади, а зараз подав відразу в кілька судів позови з вимогою відновлення на посаді. Суддя Дніпропетровського окружного адмінсуду вже взяв самовідвід у цій справі.
Подейкують, що заступнику мера Дніпропетровська Анатолію Крупському, якого команда Коломойського просувала в крісло мера на майбутніх виборах, знову обіцяно місце заступника губернатора, яке він займав і при Вілкулі, і при Коломойському. А від команди Президента на посаду мера Дніпропетровська можуть висунути нинішнього нардепа Івана Куліченка, який 14 років керував містом.
Святослав Олійник, який ще не визначився зі своїми мерськими амбіціями, не приховує обурення зміщенням керівництва всіх місцевих силових відомств іногородніми фахівцями. Нагадаємо, після відставки Ігоря Коломойського з посади губернатора, пройшли зміни у керівництві обласного СБУ, облпрокуратури, зараз йде процес затвердження нового голови УМВС.
В цілому, риторика команди Коломойського однаково агресивно спрямована і проти Президента, і проти "Опозиційного блоку". І, схоже, на цьому етапі "Блок Петра Порошенко" і "Опозиційний блок" об'єднаються проти Коломойського. Чи призведе це до широкої коаліції в місцевих радах - говорити поки рано.
Але вже на травневі в області почнуть розгортатися передвиборні намети "Опозиційного блоку", "БПП - Солідарність" і нового політбренду від Коломойського, назва якого поки невідома. Не виключено, що це буде "Україна Майбутнього" Святослава Олійника.