У першій частині інтерв'ю бізнесмен Дмитро Фірташ розповів про своє ставлення до приватизації, до приходу іноземців в український уряд і про збитки Group DF.
У першій частині інтерв'ю бізнесмен Дмитро Фірташ розповів про своє ставлення до приватизації, до приходу іноземців в український уряд і про збитки Group DF.
У другій частині Фірташ пояснив своє бачення переформатування Кабміну, про відношення до парламентської коаліції і також порушив тему футболу.
РБК-Україна: Ваш товариш і бізнес-компаньйон Іван Фурсін стверджує, що скоро в Раді буде зовсім інша конфігурація. Це натяк на відставку Кабміну або позачергові вибори до парламенту?
Дмитро Фірташ: Я не знаю, що очікується, але я впевнений в тому, що треба це робити. Я впевнений, що треба переформатувати Кабінет міністрів.
Я думаю, що потрібно зробити перезавантаження, треба робити іншу коаліцію. І треба робити коаліцію, яка буде за Україну, а не роз'єднувати її. Це важливе питання.
І тому я вважаю, що це уряд себе вже показав, очікувати від них більше нічого. Я хочу, щоб ви просто зрозуміли, не про мене мова, я з ними не воюю.
РБК-Україна: В "Опозиційному блоці" спостерігається ослаблення впливу Сергія Льовочкіна і посилення Бориса Колеснікова. Деякі джерела стверджують, що після осінніх виборів у місцевих радах масово сформатуються коаліції "Солідарність" Порошенка і "Опозиційного блоку" - і ця коаліція стане платформою для коаліції у майбутній Раді. Яка ваша роль сьогодні в "Опозиційному блоці"?
Дмитро Фірташ: Ніяка, крім того, що я їх усіх знаю, ніяка.
РБК-Україна: Ви бачите можливість переформатування уряду в нинішній конструкції парламенту або потрібні термінові вибори?
Дмитро Фірташ: Розумієте, у мене двоїста ситуація. Звичайно, краще пройти легким шляхом - це переформатувати і не йти на вибори, не вигадувати цю всю історію.
Але якщо це неможливо, то, звичайно, я б радив йти на вибори. І все ж пройти ще раз цей шлях, нехай він буде важкий, хворий, але його пройти для того, щоб це зробити.
РБК-Україна: В українських ЗМІ щодо цього питання з'являлася інформація, що саме до вас приїжджали українські олігархи, і ви вирішували це питання лобіювання дострокових виборів. Була така зустріч?
Дмитро Фірташ: Ні, це неправда. Це вже міф і якась нісенітниця.
Я свою позицію особисто заявив. Навіщо комусь кудись їхати і щось лобіювати, якщо ми, як Федерація роботодавців, заявляємо, що це уряд не влаштовує український бізнес.
Ми два рази заявляли, що уряд має піти у відставку. Ми говорили: відзвітуйте за це, зробіть те і те.
Вони взагалі ігнорують, вони взагалі не намагаються йти на контакт ні з нами, ні з профспілками. Тобто, добре б хоч з кимось - ні з ким. Тому питання: як поміняти?
Зрозуміло, що у Президента є проблема і в уряду: щоб зробити новий уряд - потрібна коаліція. Якщо можна пройти малою кров'ю, і щоб коаліція з тих депутатів, які є сьогодні в парламенті, переформатувалася, неважливо хто - це було б правильно. Але якщо ні, то краще піти на вибори ще раз.
Сам Яценюк не подасть у відставку. Це людина, яка сама не піде. Я думаю, що ви будете довго його звідти витягати.
РБК-Україна: Президент на своїй прес-конференції пообіцяв, що не чіпатиме прем'єр-міністра.
Дмитро Фірташ: Кожен грає свою гру і вичікує слушного моменту. Але насправді, програє країна.
Мені здається, що зараз не найважливіше хто з ким поєднується. Немає ідеї. Всі повинні об'єднатися заради одного - заради майбутнього дітей, життя.
РБК-Україна: Хто той прем'єр, який би об'єднав країну, і почав би реформи?
Дмитро Фірташ: Я не хочу на це питання давати коментар. Я тільки одне можу сказати, що я точно вважаю, що варяги - не наші союзники, варяги ніколи не можуть побудувати нічого. Тобто, повинні будувати свої.
РБК-Україна: Тобто, є помилковим і Михайло Саакашвілі в Одесі, і міністри, заступники міністрів?
Дмитро Фірташ: Я вважаю, що в принципі, це неправильно, тому що у нас 40 мільйонів населення, дуже освічена країна, досить тямущі люди.
Слава Богу, до цього часу ми якось країну будували. У нас були хороші показники, і було у нас все добре. Тобто, не ми самі божевільні, яким треба привезти з двомільйонного населення Грузії людей, які повинні покерувати в Україні.
І друге, вибачте мене, ще немає однозначної відповіді на результати реформ там. Ми з вами до кінця не знаємо. Але ми чуємо зараз поки інших грузинів, що вони говорять.
Так, я розумію, може тут політика, але це неоднозначна ситуація.
Однозначно те, що повинні будувати свої.
РБК-Україна: Чи є у нинішньої коаліції люди, які могли б ефективно замінити Яценюка?
Дмитро Фірташ: Напевно, є. Тут питання навіть не в тому, хто є, а питання за кого проголосує коаліція. Багато невідомих, які треба скласти в купу, щоб це спрацювало.
Крім того, чітко розділена зараз палітра. Ми знову вийшли сьогодні на той же самий процес, який вже проходили: Партія регіонів і, скажімо, Блок Юлії Тимошенко.
Те, що Юлія Володимирівна робить, давайте називати речі своїми іменами, то, що в 2006 році у них не вийшло, зараз воно рухається туди ж. А я кажу, що треба, щоб з'явився середній, який буде український.
РБК-Україна: Чи бачите ви зараз в парламенті спроби зробити широку коаліцію, де не буде ворогів?
Дмитро Фірташ: Поки не бачу, тому що ніхто не хоче стати першим тією людиною, яка розвалює коаліцію, щоб його не звинуватили в цьому.
РБК-Україна: Чи будете далі підтримувати "Динамо" Київ?
Дмитро Фірташ: Так, буду. А чому ні? Я вважаю це правильним, це клуб з історією. Сьогодні "Динамо" став чемпіоном, виграв Суперкубок
Його намагалися вбити. Деякі воювали з ним з приводу електорату, не буду називати, хто. І в той момент, коли до них боялися навіть підійти на гарматний постріл, я сказав: так, я буду підтримувати.
РБК-Україна: Назвіть суму річного контракту?
Дмитро Фірташ: Дякую. Ні.
Розмовляли власкор РБК-Україна Наталія Непряхіна, а також представники "Головкому" і "Радіо Вести"